Trwa ładowanie...

Janusz Gajos ostro o polskiej polityce. "Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił polskie społeczeństwo na pół"

– Proszę się nie martwić, teatr na pewno przetrwa pandemię, ludzie tego potrzebują. Z takimi ludźmi teatr nie może zginąć - mówił Janusz Gajos w ASP podczas kolejnego dnia festiwalu Pol'and'Rock.

Janusz Gajos Janusz Gajos ostro o polskiej polityce. "Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił polskie społeczeństwo na pół"Janusz Gajos Janusz Gajos ostro o polskiej polityce. "Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił polskie społeczeństwo na pół"Źródło: ONS
d43dpoo
d43dpoo

Janusz Gajos podczas swego wystąpienia na Najpiękniejszej Domówce Świata dużo opowiadał o aktorstwie, ale nie pominął też kwestii politycznych. Mówił ostro.

- Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił polskie społeczeństwo na pół. To jest zbrodnia - stwierdził aktor. Potem porównał ten proces do mechanizmów, które zrodziły hitleryzm. - Złowieszcze jest mówienie ludziom: "Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: ten cię okrada, tamten cię upokarza".

Gajos szuka nadziei w nieco innej, bardziej otwartej polskiej polityce, którą w jego mniemaniu uosabia Rafał Trzaskowski.

- Uruchomił mechanizm docierania do ludzi. Życzę mu powodzenia, bo dotarcie do tych, którzy są na nie, to trudne wyzwanie i niewdzięczna praca.

Wyniki wyborów 2020. Krzysztof Skiba już wie, że Andrzej Duda nie zrealizuje swoich obietnic

Polityczny podtekst pojawił się też, kiedy aktor opowiadał o pracy nad monodramem "Msza za miasto Arras". Wspominał, że zależało mu na tym, aby spektakl zaczynał się od opowieści o sprawach z pozoru drobnych i mało istotnych, które szybko prowadzą do zbrodni, dramatu, tragedii.

d43dpoo

Nie obyło się bez wspominków. Odnosząc się do pojawiających się od dawna sugestii, że przy pracy nad filmem "Żółty szalik", w którym gra pijaka, wspomagał się alkoholem, odpowiedział aforystycznie: "przecież malarz nie musi być koniem, żeby namalować konia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d43dpoo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43dpoo