Trwa ładowanie...

Jurek Owsiak o wpisie Kultu. "Słusznie się wkurza"

Oświadczenie Kultu dotyczące koncertów odbiło się szerokim echem w mediach. Na słowa zespołu zareagował Jurek Owsiak i opublikował obszerny wpis dotyczący sytuacji branży.

Jurek OwsiakJurek OwsiakŹródło: East News
d2oairv
d2oairv

Wpis Kultu to odpowiedź na informacje o koncertach, które mają się odbywać, gdy obostrzenia zostaną poluzowane. Według muzyków z krążących od jakiegoś czasu wieści wynika, że wstęp na nie miałyby wyłącznie osoby zaszczepione na koronawirusa. Grupa postanowiła się do tych plotek odnieść.

"W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję", napisali muzycy. Przypomnijmy, że obecnie nie ma nakazu wpuszczania na koncerty jedynie osób zaszczepionych. Najnowsze wytyczne zezwalają na udział w imprezach określonej liczby osób, ale nie wlicza się do niego zaszczepionych. Niemniej, stanowisko grupy jest jasne.

Tomasz Organek: brak kontaktów międzyludzkich wpływa na nas destrukcyjnie

"Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ", oznajmili artyści.

d2oairv

Na wpis Kultu zareagowały nie tylko typowe media, ale i wielu użytkowników mediów społecznościowych. Wśród osób, które odpowiedziały na komunikat zespołu, jest Jurek Owsiak. Szef WOŚP napisał, co sądzi o decyzji muzyków.

"Słusznie się Kult wkurza na zasady, które na takie koncerty pozwalają - według nas wystarczyłyby szybkie testy na koronawirusa. My tak planowaliśmy trzy miesiące temu, kiedy żadne koncerty w grę nie wchodziły. Słusznie myśleliśmy, że mogą zostać wprowadzone nowe zasady, więc nie traciliśmy czasu, przygotowując nasz festiwal", czytamy w sieci.

Zaznaczył jednak, że zarówno ekipa przygotowująca Pol’and’Rock, jak i wielu innych organizatorów koncertów i festiwali, stoi przed dylematem związanym z organizacją. "No i zmiany przyszły, więc zadaliśmy pytanie naszej publiczności - czy koncert dla wszystkich beż żadnych warunków, czyli festiwal dla 250 osób, czy festiwal dla 20 tysięcy gości z obowiązującymi zasadami typu szczepienia?".

d2oairv

"W głosowaniu na naszych stronach w mediach społecznościowych ogromna większość wybrała opcję drugą i tym samym w całym tym zgiełku po raz kolejny organizujemy Pol'and'Rock Festival. (…) Zgadzam się z wami, że tak być nie powinno", pisze na temat wspomnianych zasad i ograniczeń. "Przepis mówi jednak jasno, a my chcemy Wam dać namiastkę normalności i pracę dla ciężko doświadczonej branży muzycznej".

Jurek Owsiak podkreśla zdecydowanie, że przedstawiciele branży muzycznej są przygotowani na realizację koncertów i są w stanie je realizować z troską o bezpieczeństwo i zdrowie wykonawców oraz publiki. "Choć to ogromna praca dla organizatorów, to jest to przypomnienie, że cała branża muzyczna to dziesiątki tysięcy ludzi, którzy potrafią bezpiecznie, z poszanowaniem tych, trudnych momentami, decyzji systemowych zorganizować koncert!".

Wielu organizatorów jednak staje przed wyborem realizowania bądź nie planów koncertowych, a decyzji nie ułatwia im ani fakt, że w obecnych obostrzeniach organizowanie muzycznych imprez jest mało rentowne, ani fakt, że owe obostrzenia wciąż są niejasne. "Dlatego bez picu piszę teraz BRAWO KULT! Może Wasz apel wpłynie na system i coś jeszcze w sprawie się dobrego wydarzy, i coś odpuści!" - dodaje Jurek Owsiak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2oairv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oairv