Trwa ładowanie...
d2tw9tm

Katarzyna Chrzanowska mieszka w Hiszpanii. Opowiada o pandemii koronawirusa

Katarzyna Chrzanowska mieszka na stałe w Hiszpanii. Aktorka tęskni za córką, która została w Polsce i martwi się o swoje zdrowie. Od roku leczy się na raka i jest w grupie ryzyka zarażenia wirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katarzyna Chrzanowska, polska aktorka telewizyjna i serialowa.
Katarzyna Chrzanowska, polska aktorka telewizyjna i serialowa. (Facebook.com)
d2tw9tm

Katarzyna Chrzanowska od czterech lat mieszka koło Malagi w Hiszpanii. Często jednak przyjeżdżała do Warszawy, gdzie mieszkają jej rodzice.

- Od 14 marca jest nakaz pozostania w domach. Mieszkam z córką Celiną na peryferiach Santa Rosa. Mam cztery koty i cztery psy. Dwa z nich przygarnęłam po zmarłym sąsiedzie. W niedzielę ludzie poszli do parku i na plażę. Jeździły radiowozy, a z megafonów słychać było komunikaty, żeby wracać do domów pod groźbą mandatów od 500 do 1000 euro. Można wyjść tylko po żywność lub z psem. Dlatego pomysłowi Hiszpanie wypożyczają psy od właścicieli za pieniądze, żeby tylko wyjść na dwór - powiedziała aktorka w rozmowie z tygodnikiem "Życie na gorąco".

ZOBACZ: Koronawirus. Jak gwiazdy spędzają kwarantannę?

Gwiazda polskiej telewizji zmaga się z chorobą nowotworową. Zdaje sobie sprawę, że w czasie pandemii koronawirusa jest szczególnie narażona na zarażenie.

d2tw9tm

- Miałam chemioterapię, a teraz mam immunoterapię, ale w szpitalu onkologicznym, w którym się leczę zmarły już trzy osoby. Zamknięte są też wszystkie usługi fryzjerskie, kosmetyczne, stomatologiczne. Do sklepu można jechać, ale samochodem, w którym może być tylko jeden kierowca. Osoby powyżej 70. roku życia mają zakaz wychodzenia przez cztery miesiące. Niestety, brakuje środków czystości i do dezynfekcji. Udało mi się kupić trzy ostatnie mydła i spirytus.

Przeczytaj: Katarzyna Chrzanowska po latach odnalazła szczęście w Hiszpanii

Chrzanowska bardzo tęskni też za córką, która aktualnie przebywa w Polsce.

- Drugą córkę epidemia zastała już w Polsce. Zdecydowała, że zostanie z dziadkami. Bardzo za nią tęsknię. Mieliśmy spotkać się na Wielkanoc z rodziną w Hiszpanii, ale w tej sytuacji wszyscy zostaniemy u siebie. Nie można niczego lekceważyć.

d2tw9tm

Podziel się opinią

Share

d2tw9tm

d2tw9tm