Trwa ładowanie...
d46dfth

Katarzyna Kolenda-Zaleska gratuluje Jerzemu Owsiakowi i wbija szpilę rządowi

Katarzyna Kolenda-Zaleska cieszy się z wyniku, jaki w tym roku osiągnął finał WOŚP. Jednocześnie nie może pogodzić się z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, który podpisał ustawę przyznającą 2 mld złotych dla mediów publicznych zamiast na dofinansowanie leczenia chorób onkologicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Owsiak podał kwotę tegorocznej zbiórki WOŚP
Jerzy Owsiak podał kwotę tegorocznej zbiórki WOŚP (ONS.pl)
d46dfth

Jerzy Owsiak podał kwotę tegorocznej zbiórki. Podczas 28. finału WOŚP zebraliśmy 186 133 610 zł i 66 gr. To oznacza nowy rekord. Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej założyciel i prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oprócz ogłoszenia wyniku, stwierdził również, że zebrana kwota to "niecałe 10 proc. z 2 mld zł przekazanych na TVP". Zaapelował, aby zaprotestować przeciw tej decyzji na jego profilu na Facebooku.

- Mam prośbę do wszystkich Polaków. Wejdźcie na mojego Facebooka. Mam do was pytanie: czy nie zgadzacie się z tą decyzją? Wystarczy kliknąć. Jak zbierzemy milion kliknięć, będziemy mieć prawo by mówić, że te pieniądze zostały przeznaczone niezgodnie z wolą narodu - powiedział.

Sukces WOŚP i słowa Owsiaka postanowiła skomentować Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Przy okazji dostało się też Telewizji Polskiej.

d46dfth

"Wspaniały wynik! Brawo My! Polacy są wspaniali i ile dobra można za to zrobić! Brawo Jurek! Jesteśmy dumni, że możemy z Tobą współpracować. Te pieniądze na pewno zostaną dobrze wydane, czego z pewnością nie można powiedzieć o tych szczególnych 2 miliardach dla TVP" - napisała.

A co wy o tym sądzicie?

d46dfth

Podziel się opinią

Share

d46dfth

d46dfth