Trwa ładowanie...

"Wstrząsający obraz". Kate pokazała zdjęcie pielęgniarki

Paradoksalnie pandemia sprawiła, że wiele znanych osób jest bliżej nas niż kiedykolwiek. Dla przykładu księżna Kate udzielała wywiadów od wielkiego dzwonu. A teraz możemy oglądać jej kolejną rozmowę z brytyjskimi dziennikarzami.

"Wstrząsający obraz". Kate pokazała zdjęcie pielęgniarkiŹródło: Instagram
d1uaggk
d1uaggk

Kate postanowiła wykorzystać możliwości, jakie dają jej nowe technologie. Zamknięta w domu razem ze swoją rodziną chętniej niż kiedykolwiek udziela wywiadów. Pisaliśmy wam już o wideokonferencji, jaką nagrała razem z Williamem i dziećmi pracowników służby zdrowia. Wideo było urocze, a książęcą parę chwali się za to, że nie zamykają się przed światem i mówią o ważnych społecznie tematach. I tak jest tym razem.

Zobacz: Księżna Kate w trosce o zdrowie psychiczne młodych mam. Zobacz nagranie

Kate przebywa razem z rodziną w rezydencji Anmer Hall w Norfolk. Jak pisaliśmy, członkowie rodziny królewskiej zostali porozdzielani do różnych posiadłości na terenie kraju, by zapewnić monarchii jak największe bezpieczeństwo. Szczególnie chroniona jest królowa Elżbieta i jej wiekowy małżonek.

Pozamykani, ale nie nieobecni dla społeczeństwa. Kate i William korzystają z wideokonferencji, by odpowiadać na różne pytania dotyczące ważnych projektów.

d1uaggk

Księżna była gościem w programie "This Morning" stacji ITV.

Przyznała, że sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy, jest "bardzo nietypowa". - Utknęliśmy, ucząc dzieci w domu. To są sytuacje bez precedensu, naprawdę - powiedziała prowadzącej.

Kate zdradziła nieco, jak wygląda sytuacja jej rodziny. Ma dwójkę dzieci, które chodzą już przecież do szkoły. George zazdrości młodszej Charlotte, że ta ma znacznie ciekawsze zadania od nauczycieli. - Bardzo się smuci, bo chciałby robić zadania, które dostaje Charlotte. "Spider Sandwiches" są znacznie fajniejszą lekturą niż jego książki - powiedziała.

Przyznała też, że ważne jest dla nich utrzymywanie kontaktu z pozostałymi członkami rodziny.

- Staramy się codziennie sprawdzać, co u nich i rozmawiamy o różnych wiadomościach. W pewnym sensie mamy więcej kontaktu niż wcześniej. Ciężko jest wytłumaczyć 5- i 6-latkowi, co się dzieje. Dostajemy jednak duże wsparcie - mówi Kate.

d1uaggk

Księżna wystartowała z nowym, ważnym projektem. Przygotowuje wystawę "Hold Still", która ma pokazywać to, jak Brytyjczycy radzą sobie w czasie pandemii. Wystawa przygotowywana jest razem z National Portrait Gallery, której Kate patronuje.

Niżej możecie zobaczyć kilka zdjęć, które inicjują akcję.

Na jednym ze zdjęć możecie zobaczyć przemęczoną pielęgniarkę. Na jej twarzy wyraźnie widać ślady, jakie odcisnęła maska ochronna.

- To naprawdę wstrząsający obraz. Coś, czego nie każdy doświadczy, więc bardzo ważne jest to, żeby pokazywać, co przeżywają osoby na pierwszej linii frontu.

d1uaggk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uaggk