Trwa ładowanie...

Kim jest Ziemowit Gowin?

Syn Jarosława Gowina, Ziemowit, poruszył sieć swoim występem w akcji #Hot16Challenge2. Jeśli zaskoczyły was ostre słowa pod adresem rządu, to przygotujcie się na kolejną niespodziankę. Ziemowitowi, delikatnie mówiąc, na co dzień daleko do rapowania.

Share
To, czym na co dzień zajmuje się Ziemowit Gowin, może zaskoczyćTo, czym na co dzień zajmuje się Ziemowit Gowin, może zaskoczyćŹródło: YouTube, fot: Ziemowit Gowin YouTube
d1z7s26

Już dawno akcja #Hot16Challenge2 nie miała takiego rozgłosu, jak po udziale syna przewodniczącego Porozumienia, Jarosława Gowina. Stroniący do tej pory od mediów Ziemowit, znalazł się za sprawą swoich niewybrednych rapów w centrum zainteresowania. Wielu internautów zaskoczyła nie tyle krytyka rządów PiS, które ugrupowanie Gowina przecież wspiera, ale przede wszystkim wulgarny język "rapera". To, co jednak jest największą niespodzianką, to fakt, czym na co dzień zajmuje się Ziemowit Gowin.

Ziemowit jest najmłodszym z trojga dzieci Jarosława i Anny Gowinów. 27-latek jest doktorantem w Instytucie Filozofii Społecznej Uniwersytety Warszawskiego. Przedmiotem jego naukowych zainteresowań są myśli Ayn Rand (twórczyni filozofii obiektywizmu - przyp. red.), współczesna etyka, filozofia polityki, analityczna metafizyka, filozofia umysłu i ontologia osób. Podobnie jak ojciec, Ziemowit także reprezentuje prawicowe poglądy, choć te bardziej radykalne. Blisko mu do ruchu narodowego. Tak w 2013 roku mówił o synu Jarosław Gowin w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną":

Trójka i Kazik. Jarosław Gowin o aferze: "bezprecedensowe". Nie podoba mu się "stanowisko" Rady Mediów Narodowych

"Ma identyczne zainteresowania co ja, studiuje filozofię, pasjonuje się polityką, ma prawicowe poglądy i w sprawach gospodarczych w pełni się zgadzamy, w kulturowych czy moralnych jestem dla niego zgniłym liberałem. Mój syn związał się z ruchem narodowym, ale nie przez duże R i N, jest członkiem szerokiego środowiska młodych narodowców. To żarliwi patrioci, w wielu sprawach trafnie definiują problemy i reagują na schorzenia współczesnej cywilizacji, odrzucając chociażby relatywizm moralny".

d1z7s26

Ziemowit od wielu lat prowadzi działalność publicystyczną. Począwszy od 2012 roku jego teksty ukazywały się m.in. w roczniku "Teologia Polityczna". Publikuje też na portalu obiektywizm.pl czy bardzo liberalnym gospodarczo veto.media. Syn Gowina prowadzi też wykłady, takie jak ten organizowany w ramach Weekendu kapitalizmu, corocznej konferencji zrzeszającej sympatyków idei wolnościowych, zatytułowany "Rozum i godność człowieka" zaprezentowany w grudniu 2019 roku.

Zdziwieni?

Ziemowit Gowin YouTube
Ziemowit Gowin podczas wykładu w ramach konferencji Weekend Kapitalizmu, Warszawa, 8 grudnia 2019 roku.Źródło: YouTube

Ziemowit Gowin - Państwo z dykty #Hot16Challenge2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1z7s26
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z7s26
d1z7s26