Trwa ładowanie...

Kinga Duda wkrótce ukończy staż w Londynie. Nie zamierza wracać do kraju

Córka urzędującego prezydenta RP rozwija swoją prawniczą karierę. Choć mogła przebierać w ofertach warszawskich kancelarii, trzy miesiące temu postanowiła spróbować swoich sił za granicą. Wygląda na to, że zamierza pozostać w Wielkiej Brytanii.

Kinga Duda wkrótce ukończy staż w Londynie. Nie zamierza wracać do krajuŹródło: Getty Images
d3j1mn7
d3j1mn7

Kinga Duda ma zaledwie 25 lat, a już może poszczycić się zawodowymi sukcesami. Po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim dostała się na 3-miesięczny staż do jednej z najbardziej renomowanych kancelarii w Warszawie. Jak wynika z informacji money.pl, powołującego się na branżowe raporty, młodszy prawnik w kancelarii Maruta Wachta może zarabiać nawet 7 tys. zł miesięcznie.

Córka prezydenta Andrzeja Dudy postanowiła nie osiadać na laurach. Została wyróżniona w międzynarodowym konkursie prawniczym, a nagrodą okazał się staż w kancelarii w Londynie. W lutym przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii.

Zobacz: Koronawirus. Jak gwiazdy spędzają kwarantannę?

Rodzice są bardzo dumni z ambitnej pociechy. Zwłaszcza prezydent Andrzej Duda, który z wykształcenia również jest prawnikiem.

d3j1mn7

- Jestem przede wszystkim niesamowicie dumny z córki, że odbywa trzymiesięczny staż w Londynie. Ja takich sukcesów w jej wieku nie miałem. Oczywiście, że chciałbym, aby wróciła do Polski i tu znalazła sobie pracę. Łatwiej jest wtedy się chociażby spotkać - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

Niestety z powodu pandemii koronawirusa do rodzinnego spotkania wciąż nie doszło. Kinga Duda spędziła święta wielkanocne z dala od bliskich. Jej staż dobiega końca i wygląda na to, że przedłuży współpracę z obecną kancelarią.

- Staż Kingi Dudy upływał z końcem maja, ale wiadomo, że w Londynie pozostanie na dłużej. Kancelaria musi być zadowolona z jej pracy, ponieważ zdecydowała się na przedłużenie współpracy. - zdradziła osoba z otoczenia prezydenta w rozmowie z portalem Onet.pl.

"Fakt" donosi, że Kinga Duda jako konsultant prawny w Londynie będzie mogła zarobić ok. 100 tys. funtów, czyli ponad pół miliona złotych rocznie.

d3j1mn7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j1mn7