Trwa ładowanie...

Kobe Bryant nie żyje. Fani zarabiają krocie na pamiątkach z memoriału

Kobe Bryant był żegnany podczas specjalnego memoriału w Staples Center przez bliskich, fanów, gwiazdy sportu i rozrywki. Każdy z uczestników wydarzenia dostał na pamiątkę koszulkę i inne gadżety, które teraz trafiają na aukcje. Ceny dochodzą do kilku tysięcy dolarów.

Kobe Bryant nie żyje. Fani zarabiają krocie na pamiątkach z memoriałuŹródło: Getty Images
d3xwwf6
d3xwwf6

W poniedziałek wieczorem w Staples Center, hali sportowej Los Angeles Lakers, odbyło się uroczyste pożegnanie Kobego Bryanta i jego 13-letniej córki, Gianny. Były występy muzyczne z udziałem Beyonce, przemówienie zalanego łzami Michaela Jordana, mnóstwo żalu, smutku, ale i miłości. W memoriale brały udział największe gwiazdy jak i zwykli fani, którzy wylosowali zaproszenie. Niektórzy z nich mogą teraz nieźle zarobić na gadżetach z pożegnalnej imprezy Bryanta.

Obejrzyj: To tutaj zginął Kobe Bryant. Zobacz nagranie z miejsca katastrofy

Jak podaje TMZ, zaproszenia do Staples Center na poniedziałkowe wydarzenie nie można było kupić, bo wcześniej odbyło się losowanie. Wybrani szczęśliwcy musieli następnie wpłacić datek na rzecz fundacji Kobego Bryanta i jego córki. Kwoty były z góry ustalone i wynosiły 24 dolary i 2 centy (ok. 95 zł) lub 224 dol. (ok. 880 zł).

d3xwwf6

Każdy gość memoriału wrócił do domu nie tylko z masą pięknych wspomnień, ale także z pakietem okolicznościowych gadżetów. Koszulka, przypinka, ulotka, bilet, książeczka – wszystko to ma ogromną wartość sentymentalną, ale nie tylko. Jak pokazują aukcje na eBayu, ludzie są w stanie zapłacić nawet kilka tysięcy dolarów za pamiątki z memoriału.

Kobego Bryanta i jego córkę pożegnały tłumy zgromadzone w Staples Center ebay.com
Kobego Bryanta i jego córkę pożegnały tłumy zgromadzone w Staples Center Źródło: ebay.com

Cały czas trwają aukcje koszulek, przypinek i innych przedmiotów otrzymywanych na memoriale. Chętnych nie brakuje, nawet jeśli za samą koszulkę trzeba zapłacić nie mniej niż kilkaset dolarów. Zakończone aukcje pokazują, że kolekcjonerzy płacili ponad 2 tys. dol. (prawie 8 tys. zł) za czarny t-shirt z wizerunkiem Kobego całującego córkę.

W sieci nie brakuje krytycznych komentarzy pod adresem osób, które jednego dnia żegnały Bryanta, a drugiego zaczęły na tym zarabiać. Z drugiej strony, popyt rodzi podaż, a właśnie teraz każda pamiątka związana z Bryantem cieszy się ogromnym zainteresowaniem kolekcjonerów. 27 stycznia, dzień po śmierci Kobego, koszulki z jego autografem sprzedawały się na eBayu po 3 tys. dol. (12 tys. zł), a za niektóre karty z podpisem ludzie płacili nawet trzy razy więcej.

d3xwwf6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xwwf6