Trwa ładowanie...

Królowa już nigdy nie wyjdzie do ludzi? Ekspert nie wyobraża sobie powrotu do normalności

Królowa Elżbieta otoczona wianuszkiem ochroniarzy, wśród poddanych, na spotkaniach i przyjęciach? Takich sytuacji być może już nie będzie. Przez pandemię istnieją poważne obawy co do powrotu monarchini do sprawowania obowiązków.

Królowa już nigdy nie wyjdzie do ludzi? Ekspert nie wyobraża sobie powrotu do normalnościŹródło: Getty Images
d49gl7e
d49gl7e

W Wielkiej Brytanii zanotowano już ponad 200 tys. przypadków zarażenia się koronawirusem. Zmarło ponad 30 tys. pacjentów z COVID-19. Brytyjski rząd planuje stopniowe odmrażanie gospodarki, ale o powrocie do "normalności" nie ma jeszcze mowy. Brytyjczycy częściowo będą mogli wracać do pracy. Ale czy do swoich obowiązków wróci też królowa Elżbieta? Niestety, nie.

Zobacz: Meghan i Harry chcieli chronić prywatność, ale coś poszło nie tak

Królowa przebywa w izolacji razem z księciem Filipem. Oboje od 19 marca są zamknięci w pałacu w Windsorze. Towarzyszy im tylko kilka osób z dworu. Wszystko po to, by zminimalizować praktycznie do zera możliwość zarażenia koronawirusem królowej i jej małżonka.

d49gl7e

Nie ma dyskusji o powrocie królowej do Londynu. Pałac Buckingham będzie przez letni sezon zamknięty dla zwiedzających - nawet jeśli tacy w stolicy się pojawią.

Tymczasem eksperci są zdania, że królowa pozostanie w izolacji znacznie dłużej niż reszta społeczeństwa.

Andrew Morton, królewski biograf, w rozmowie z "The Sun" przyznał, że królowa być może nigdy nie wróci już do swoich obowiązków.

d49gl7e

- COVID-19 nie opuści nas szybko, może zostać z nami przez następne miesiące, albo i lata - komentuje Morton. - Byłoby to zbyt duże ryzyko dla królowej, żeby zaczęła spotykać się z ludźmi, jak robiła to na co dzień przed pandemią.

Ekspert jest zdania, że być może królowa wróci do pracy, gdy pojawi się szczepionka.

94-letnia monarchini nawet i po pandemii raczej nie będzie ryzykować swojego zdrowia i księcia Filipa, który lada moment kończy 99 lat.

Dla królowej to jeden z najtrudniejszych momentów od czasu, gdy objęła tron. Elżbieta zawsze była zdania, że ludzie muszą ją widzieć i spotykać, by jej wierzyli. To jest teraz niemożliwe.

d49gl7e

Zostają jedynie telewizyjne przemówienia.

W ostatnim, upamiętniającym Dzień Zwycięstwa, mówiła: - Gdy dziś patrzę na nasz kraj, widzę zaangażowanie do ochrony i wspierania drugiego człowieka. Mówię z dumą, że wciąż jesteśmy państwem, które ci dzielni żołnierze, marynarze i lotnicy by podziwiali i doceniali.

Myślicie, że także książę Karol (następca tronu), a także książę William z rodziną pozostaną w izolacji do czasu wynalezienia szczepionki?

d49gl7e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49gl7e