Trwa ładowanie...
d1fx2ij

Królowa Elżbieta ma na kwarantannie do dyspozycji 22 pracowników. Nie mogą opuszczać zamku

Królowa Elżbieta wraz z mężem przebywają na domowej kwarantannie. Brytyjskiej prasie udało się ustalić kilka szczegółów na temat królewskiej izolacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II (ONS.pl)
d1fx2ij

Królowa Elżbieta poddała się wprowadzonej w Wielkiej Brytanii domowej kwarantannie wynikającej z trwającej pandemii. Już informowano, że monarchini w połowie marca przeniosła się z pałacu Buckingham do zamku Windsor i odwołała wszystkie zaplanowane w najbliższym czasie spotkania. Królowa spędza kwarantannę z mężem, księciem Filipem. Z bliskimi i współpracownikami kontaktuje się telefonicznie lub za pomocą internetowych komunikatorów. Restrykcyjne środki ostrożności wynikają dodatkowo z faktu, że Elżbieta II z racji wieku jest w grupie podwyższonego ryzyka zakażenia koronawirusem.

Zobacz wideo: Koronawirus. Jak gwiazdy spędzają kwarantannę?

Dziennikowi "Daily Mail" udało się dotrzeć do informacji, jak wygląda codzienność królowej w izolacji. Jak się okazuje, seniorzy spędzają kwarantannę mając do dyspozycji aż 22 pracowników. W ich gronie znalazła się m.in. ochrona i sekretarz sir Edward Young ze swoim zespołem.

d1fx2ij

Dziennik podaje, że pracownicy musieli na ten czas praktycznie zupełnie odłożyć na bok swoje życie rodzinne – podobnie jak ich pracodawcy, nie mogą opuszczać zamku. Co za tym idzie – nie mogą się spotkać z bliskimi, dopóki nie zostanie zdjęta kwarantanna. Informator dziennika "The Sun" wyjawia, że w tej niecodziennej sytuacji pracownicy królowej mają ściśle określone priorytety.

– Najważniejsze to chronić królową i księcia przed wirusem. Nie wyobrażamy sobie, że mogłoby coś im się stać – stwierdził.

d1fx2ij

Podziel się opinią

Share
d1fx2ij
d1fx2ij