Trwa ładowanie...

Królowa Elżbieta ma na kwarantannie do dyspozycji 22 pracowników. Nie mogą opuszczać zamku

Królowa Elżbieta wraz z mężem przebywają na domowej kwarantannie. Brytyjskiej prasie udało się ustalić kilka szczegółów na temat królewskiej izolacji.

Share
Królowa Elżbieta ma na kwarantannie do dyspozycji 22 pracowników. Nie mogą opuszczać zamku
Źródło: ONS.pl
db6uz76

Królowa Elżbieta poddała się wprowadzonej w Wielkiej Brytanii domowej kwarantannie wynikającej z trwającej pandemii. Już informowano, że monarchini w połowie marca przeniosła się z pałacu Buckingham do zamku Windsor i odwołała wszystkie zaplanowane w najbliższym czasie spotkania. Królowa spędza kwarantannę z mężem, księciem Filipem. Z bliskimi i współpracownikami kontaktuje się telefonicznie lub za pomocą internetowych komunikatorów. Restrykcyjne środki ostrożności wynikają dodatkowo z faktu, że Elżbieta II z racji wieku jest w grupie podwyższonego ryzyka zakażenia koronawirusem.

Zobacz wideo: Koronawirus. Jak gwiazdy spędzają kwarantannę?

Dziennikowi "Daily Mail" udało się dotrzeć do informacji, jak wygląda codzienność królowej w izolacji. Jak się okazuje, seniorzy spędzają kwarantannę mając do dyspozycji aż 22 pracowników. W ich gronie znalazła się m.in. ochrona i sekretarz sir Edward Young ze swoim zespołem.

db6uz76

Dziennik podaje, że pracownicy musieli na ten czas praktycznie zupełnie odłożyć na bok swoje życie rodzinne – podobnie jak ich pracodawcy, nie mogą opuszczać zamku. Co za tym idzie – nie mogą się spotkać z bliskimi, dopóki nie zostanie zdjęta kwarantanna. Informator dziennika "The Sun" wyjawia, że w tej niecodziennej sytuacji pracownicy królowej mają ściśle określone priorytety.

– Najważniejsze to chronić królową i księcia przed wirusem. Nie wyobrażamy sobie, że mogłoby coś im się stać – stwierdził.

db6uz76

Podziel się opinią

Share
db6uz76
db6uz76