Trwa ładowanie...
d3afbgz

Krzysztof Rutkowski oczyszczony z zarzutów. Były detektyw szkalowany za popieranie PiS?

Znany właściciel firmy detektywistycznej zarzucano fałszywe oskarżanie innej osoby. Choć sprawę umorzono, w mediach pojawiły się informacje o łamaniu prawa przez Rutkowskiego. Według niego to zemsta za opowiedzenie się po stronie Andrzeja Dudy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Rutkowski
Krzysztof Rutkowski (ONS.pl)
d3afbgz

Krzysztof Rutkowski nie raz miewał problemy z prawem. Na swoim koncie ma prawomocny wyrok pozbawienia wolności na rok z warunkowym zawieszeniem na okres 5 lat za bezprawne prowadzenie działalności detektywistycznej w latach 2004-2006. Prowadził swoją agencję bez wpisu do rejestru. 31 grudnia 2019 r. postawiono mu zarzut dotyczący fałszywego oskarżenia innej osoby o popełnienie przestępstwa.

Okazuje się, że sprawa została umorzona przez Prokuraturę Rejonową w Sieradzu, choć w mediach pojawiły się informacje o czekającej Rutkowskiego rozprawie.

- Jest to kłamstwo. Ktoś to zrobił celowo i złośliwie. Przed wyborami w trakcie rozmowy z niektórymi działaczami Koalicji Obywatelskiej usłyszałem, że poniosę konsekwencje tego, że zadeklarowałem głosowanie na Andrzeja Dudę. Myślę, że to pierwsza konsekwencja w postaci kłamliwej informacji - powiedział Krzysztof Rutkowski w rozmowie z portalem plejada.pl.

Krzysztof Rutkowski od początku utrzymywał, że jest niewinny.

d3afbgz

- Chcę doprowadzić do konfrontacji z osobą, na którą rok temu złożyliśmy zawiadomienie, a policja nie potrafiła wykorzystać tych informacji - mówił w styczniu w rozmowie z WP.

Na kilka dni przed II turą wyborów prezydenckich znany detektyw zadeklarował poparcie dla Andrzeja Dudy. Nie chodzi jednak o jego sympatię wobec działań PiS, a zatargi z opozycją.

- Włożyłem kij w mrowisko. Teraz uznaje się mnie za osobę, która przyczyniła się do przegranej Koalicji Obywatelskiej. Aż tak się nie cenię, że mogłem mieć jakikolwiek związek z tym, ale cenię swoje nazwisko. Ci, którzy publikują teraz nieprawdziwe informacje niestety zasiądą na ławie oskarżonych - zapewnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3afbgz

Podziel się opinią

Share

d3afbgz

d3afbgz