Trwa ładowanie...

Księżna Camilla przyjęła szczepionkę AstraZeneca. Jak się czuje żona Karola?

Księżna Camilla dołączyła do grona celebrytów, którzy zaszczepili się na koronawirusa. Żona księcia Karola przyjęła w lutym preparat od AstraZeneca, który jest wycofywany przez coraz większą liczbę państw europejskich.

Share
Księżna Kamila przyjęła szczepionkę AstraZeneca. Jak się czuje żona Karola?
Księżna Kamila przyjęła szczepionkę AstraZeneca. Jak się czuje żona Karola?Źródło: Getty Images
d1xbou0

Księżna Camilla poinformowała, że otrzymała pierwszą dawkę szczepionki od AstraZeneca. Udając się do ośrodka szczepień w północnym Londynie, 73-latka nie interesowała się tym, od którego producenta przyjmie preparat. - Nawet nie pytałam, ponieważ tak bardzo nienawidzę zastrzyków, że zamykam oczy - powiedziała księżna Kornwalii. - Właściwie spodziewałam się, że wielu ludzi będzie mnie o to dziś pytać, ale to, co naprawdę mnie cieszy, to fakt, że każdy z nas pochodzi do tego zupełnie inaczej. Myślę, że po prostu bierzemy to, co jest dostępne - dodała.

W lutym Clarence House ujawnił, że Camilla i jej mąż, książę Karol, otrzymali pierwsze dawki szczepionki. Ze względu na wiek książęca para kwalifikowała się do szczepienia. Powyższe komentarze księżnej Kornwalii pojawiły się po zawieszeniu szczepionki AstraZeneca w 13 krajach Unii Europejskiej, a kilka krajowych organów regulacyjnych wyraziło obawy dotyczące bezpieczeństwa związane z zakrzepami krwi.

Europejska Agencja Leków bada doniesienia o 30 przypadkach nietypowych zaburzeń krwi wśród pięciu milionów biorców. Organizacja poinformowała, że choć dochodzenie jest w toku, to nadal stoi na stanowisku, że korzyści wynikające ze stosowania szczepionki firmy AstraZeneca są większe niż ryzyko skutków ubocznych.

d1xbou0

Jak dotąd ponad 24 miliony ludzi w Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionek na koronawirusa, z czego aż 11 milionów otrzymało preparat od brytyjsko-szwedzkiego producenta.

AstraZeneca. Szczepić się czy nie? Bartosz Arłukowicz mówi wprost

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1xbou0

Podziel się opinią

Share
d1xbou0
d1xbou0