Trwa ładowanie...

Księżniczka Haya widziana w londyńskim sądzie na rozprawie z mężem szejkiem Mohammedem

Księżniczka Haya Bint Al Hussein oskarża swojego mężą Mohammeda bin Rashida Al Maktouma o przemoc domową. Niedawno uciekła z Dubaju do Londynu, ponieważ nie mogła dłużej żyć z tyranem. Teraz znowu musi stanąć z nim twarzą w twarz w sądzie.

Księżniczka Haya widziana w londyńskim sądzie na rozprawie z mężem szejkiem MohammedemŹródło: East News, fot: East News
d2gz3f0
d2gz3f0

Księżniczka Haya zeznała niedawno, że musiała uciekać z Dubaju w obawie o swoje życie. Wyjeżdżając, zabrała ze sobą dwójkę dzieci. Według niej, z ojcem nie byłyby bezpieczne. Jedno z nich miało być zmuszane do aranżowanego małżeństwa. 45-latka walczy z szejkiem w brytyjskim sądzie - nie chce by jej dzieci przymuszono do powrotu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, pragnie też, by jej 12-letnią córkę ochroniono przed wymuszonym małżeństwem.

ZOBACZ TAKŻE: Ruda z Red Lips: "Tata płakał, kiedy słuchał moich piosenek"

Mohammed i księżniczka Haya spotkali się w londyńskim sądzie we wtorek 12 listopada.

Zagraniczna prasa doniosła, że w oświadczeniu podano: "Postępowania te dotyczą dobrobytu dwojga dzieci ich małżeństwa i nie dotyczą rozwodu ani finansów".

d2gz3f0

Póki co nie wiadomo, jakie są postanowienia sądu. Prasa nie może podawać nazwisk i wieku dzieci ani większości szczegółów postępowania publikowanych do czasu wydania wyroku w nadchodzących tygodniach. Nie można zidentyfikować nawet świadków, którzy mają zeznawać w sądzie.

W sądzie reprezentują ich najlepsi

Szejk Mohammed jest reprezentowany przez Lorda Pannicka, QC, który występował dla Giny Miller w przełomowej sprawie Sądu Najwyższego w sprawie prorogacji Parlamentu oraz Lady Helen Ward, radcę prawnego, który reprezentował reżysera Guy Ritchie w rozwodzie z Madonną.

Z kolei w zespole prawnym księżniczki znajduje się baronowa Fiona Shackleton, która reprezentowała Księcia Walii podczas rozwodu z Dianą, Księżną Walii oraz Sir Paula McCartneya w rozwodzie z Heather Mills.

Haya ma szczęście, bo w swojej walce nie jest samotna. Może liczyć na pomoc młodszego brata, księcia Alego Al Husseina. Ostatnio 43-latek zamieścił na swoim twitterowym profilu zdjęcie z siostrą - przygarnia ją do siebie ramieniem, nie ma więc wątpliwości po czyjej stronie stoi.

d2gz3f0

To wyraz braterskiej miłości czy gest obronny? Jedno jest pewne - nie pozwoli na wyrządzenie siostrze krzywdy.

Kim są księżniczka Haya i szejk Mahomed?

Księżniczka Haya jest córką nieżyjącego króla Jordanii, Husajna I oraz jego trzeciej żony Alii. Władca miał aż 11 potomków.

Szejk Mohammed, który w lipcu skończył 70 lat, jest wiceprezydentem i premierem Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz władcą Dubaju. Jest także założycielem stajni wyścigowej Godolphin i otrzymał trofeum od królowej po tym, jak jeden z jego koni wygrał wyścig w Royal Ascot na początku tego roku.

d2gz3f0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gz3f0