Trwa ładowanie...

Księżniczka jest tylko jedna. Meghan i Kate nie noszą tego tytułu

Wszyscy pamiętamy Dianę, którą u boku Karola zastąpiła Camilla Parker Bowles. Kobieta, która podobnie jak Meghan i Kate mogłyby się tytułować księżniczkami, ale tego nie robią.

Księżniczka jest tylko jedna. Meghan i Kate nie noszą tego tytułuŹródło: Getty Images
d3nxhju
d3nxhju

Karol to książę (Prince) Walii, ale jego żona Camilla, z którą sformalizował wieloletni związek w 2005 r., jest znana jako księżna (Duchess) Kornwalii.

Podobnie jest w przypadku synów Karola: Williama i Harry'ego. Obaj następcy tronu mogą przed imieniem stawiać tytuł księcia, ale ich żony to odpowiednio Kate, księżna Cambridge i Meghan, księżna Sussexu.

Dlaczego księżna zamiast księżniczka? Jak podaje "The Sun", takie pytanie ciągle zadaje sobie wielu Brytyjczyków. Po śmierci Diany druga żona Karola ma prawo do przedstawiania się jako księżniczka, ale podobno nie robi tego z szacunku dla swojej poprzedniczki.

d3nxhju

Kate Williams, historyczka zajmująca się sprawami rodziny królewskiej, tłumaczyła, że postawa Camilli odbija się na Kate i Meghan.

- Ponieważ Camilla jest księżną (Duchess), w rodzinie królewskiej są same księżne – mówiła Williams.

ONS.pl
Źródło: ONS.pl

Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy mówimy o przyszłym tytule Camilli jako żony następcy królowej Elżbiety II. Jeżeli Karol zasiądzie na tronie i przywdzieje królewską koronę, wcale nie jest powiedziane, że Camilla zostanie królową.

d3nxhju

- Nie było jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie – mówiła Williams, dodając, że Karol użył w kilku wywiadach słowa "królowa" w odniesieniu do swojej żony. – Są to oczywiste oczekiwania Karola, który liczy, że Camilla zostanie królową.

Bardziej prawdopodobny jest jednak tytuł "księżniczki małżonki" (princess consort). Tak jest w przypadku męża Elżbiety II, Filipa księcia Edynburga.

W przeciwieństwie do żony, Filipowi jako "księciu małżonkowi" nie przysługuje żadna władza polityczna, a jego rola sprowadza się do pełnienia funkcji reprezentacyjnej.

Obejrzyj Prolog: Walentynki. Książki idealne na prezent

d3nxhju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nxhju