Trwa ładowanie...
d12ffyz

Księżniczka jest tylko jedna. Meghan i Kate nie noszą tego tytułu

Wszyscy pamiętamy Dianę, którą u boku Karola zastąpiła Camilla Parker Bowles. Kobieta, która podobnie jak Meghan i Kate mogłyby się tytułować księżniczkami, ale tego nie robią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Diana jako żona Karola była księżniczką Walii
Diana jako żona Karola była księżniczką Walii (Getty Images)
d12ffyz

Karol to książę (Prince) Walii, ale jego żona Camilla, z którą sformalizował wieloletni związek w 2005 r., jest znana jako księżna (Duchess) Kornwalii.

Podobnie jest w przypadku synów Karola: Williama i Harry'ego. Obaj następcy tronu mogą przed imieniem stawiać tytuł księcia, ale ich żony to odpowiednio Kate, księżna Cambridge i Meghan, księżna Sussexu.

Dlaczego księżna zamiast księżniczka? Jak podaje "The Sun", takie pytanie ciągle zadaje sobie wielu Brytyjczyków. Po śmierci Diany druga żona Karola ma prawo do przedstawiania się jako księżniczka, ale podobno nie robi tego z szacunku dla swojej poprzedniczki.

d12ffyz

Kate Williams, historyczka zajmująca się sprawami rodziny królewskiej, tłumaczyła, że postawa Camilli odbija się na Kate i Meghan.

- Ponieważ Camilla jest księżną (Duchess), w rodzinie królewskiej są same księżne – mówiła Williams.

  ONS.pl
(ONS.pl)

Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy mówimy o przyszłym tytule Camilli jako żony następcy królowej Elżbiety II. Jeżeli Karol zasiądzie na tronie i przywdzieje królewską koronę, wcale nie jest powiedziane, że Camilla zostanie królową.

d12ffyz

- Nie było jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie – mówiła Williams, dodając, że Karol użył w kilku wywiadach słowa "królowa" w odniesieniu do swojej żony. – Są to oczywiste oczekiwania Karola, który liczy, że Camilla zostanie królową.

Bardziej prawdopodobny jest jednak tytuł "księżniczki małżonki" (princess consort). Tak jest w przypadku męża Elżbiety II, Filipa księcia Edynburga.

W przeciwieństwie do żony, Filipowi jako "księciu małżonkowi" nie przysługuje żadna władza polityczna, a jego rola sprowadza się do pełnienia funkcji reprezentacyjnej.

Obejrzyj Prolog: Walentynki. Książki idealne na prezent

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d12ffyz

Podziel się opinią

Share
d12ffyz
d12ffyz