Trwa ładowanie...

Już raz trafił do "Wiadomości" . Nawet Wojewódzki jest zszokowany

Kuba Wojewódzki zamieścił na Instagramie zdjęcie z raperem Matą. Tym razem to nie zapowiedź udziału muzyka w jego programie, ale wywiadu w "Polityce". Mata wypuścił nowy utwór, w którym uderza m.in. w Jacka Kurskiego i TVP. Nawet Wojewódzki był zszokowany.

Kuba Wojewódzki skomentował nowy utwór MatyKuba Wojewódzki skomentował nowy utwór MatyŹródło: AKPA
d3zeglc
d3zeglc

Rozmowa Kuby Wojewódzkiego z Michałem Matczakiem ukazała się w najnowszym, świątecznym wydaniu tygodnika "Polityka". Dziennikarz, który zazwyczaj ogranicza swoje publikacje do szyderczego przeglądu show-biznesu w rubryce Mea Pulpa, tym razem przygotował dla tygodnika wywiad z 21-letnim raperem. O Macie zrobiło się głośno pod koniec 2019 roku za sprawą utworu "Patointeligencja". Absolwent prestiżowego liceum Stefana Batorego w Warszawie, jak na rapera przystało, dosadnie opisał w nim patologię młodzieży z wyższych sfer. Gdy zorientowano się, że Matczak jest synem profesora  prawa Marcina Matczaka, publicznie krytykującego zmiany w sądownictwie za rządów  PiS, jego utwór trafił nawet do "Wiadomości" TVP. Soczyste wersy z piosenki posłużyły do krytyki nieprzychylnych Ziobrze sędziów, okrzykniętych propagandowo kastą.

Ponad rok od wydania płyty "100 dni na matury", na której znalazła się "Patointeligencja", Mata wydał nowy numer zatytułowany "Patoreakcja". I to właśnie to wydarzenie było pretekstem do rozmowy Wojewódzkiego z raperem. Jak zapewnia gospodarz popularnego talk show, Mata w wywiadzie "mówi TAKIE rzeczy, że postanowiłem pozostać anonimowym...".

Odejścia z TVN

Swój instagramowy wpis, opatrzony zdjęciami z Matczakiem, Kuba Wojewódzki zaczyna od cytatu z "Patointeligencji":

d3zeglc

"Mój ziomo z mym ziomem w Amsterdamie... 😵💭💨 Z okazji premiery nowego numeru Patoreakcja (od godziny na YouTube) polecam wywiad z @33mata w jutrzejszym wydaniu @tygodnikpolityka Mówi tam TAKIE rzeczy, że postanowiłem pozostać anonimowym... 😎😇" - czytamy na profilu samozwańczego króla TVN.

Jak twierdzi Wojewódzki, nowy utwór Maty ma równie mocny tekst, co "Patointeligencja". Czy ma rację? To można ocenić samemu, słuchając "Patoreakcji". Niewykluczone, że Mata znów trafi do "Wiadomości", bo TVP i prezesa Kurskiego podsumował w wyjątkowo ostrych i niecenzuralnych słowach.

d3zeglc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zeglc