Trwa ładowanie...

Kuba Wojewódzki protestuje przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej

Kuba Wojewódzki przyłączył się do protestu przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. "Od dziś jestem kobietą".

Kuba Wojewódzki protestuje przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnejŹródło: akpa
d2c5w37
d2c5w37

Kuba Wojewódzki, podobnie jak wiele innych gwiazd, wypowiedział się na temat zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Kaja Godek próbuje przeforsować projekt ustawy, który może znacznie wpłynąć na obecne regulacje.

Wojewódzki, nie przebierając w słowach, napisał:

"Jeśli taki człowiek jak ja, nazywany mizoginem i seksistą chce zabrać głos, to wiedz, że coś się dzieje. Moherowi bolszewicy znów wypowiadają wojnę prawom kobiet. Zawsze uważałem, że słowo prawo w nazwie Prawo i Sprawiedliwość brzmi jak rechot szydercy, ale dziś musimy mieć świadomość, że nadużycie władzy nie wyklucza używania prawa. I oni znów będą starali się to zrobić z prawem kobiet do decydowania o swoim ciele, o swoim życiu".

Dalej Wojewódzki nazwał projekt zaostrzenia ustawy "aspiracją zepchnięcia naszego kraju w fundamentalistyczną otchłań":

d2c5w37

"Ludzie, którzy boją się uczciwej edukacji seksualnej, dostają paranoicznych spazmów na dźwięk słowa antykoncepcja wracają ze swoimi aspiracjami zepchnięcia naszego kraju w fundamentalistyczną otchłań. Dziś projekt ortodoksyjnej tyranii ma pogodne oblicze Kai Godek i smutnych panów z Ordo Iuris. Granice wolności są przedmiotem naszych nieustających sporów, ale w tym przypadku milczenie to współuczestnictwo. Mówi się, że młodzież nam się spolaryzowała światopoglądowo. Statystycznie faceci skręcają na prawo a kobiety na lewo. To ja k…a od dziś jestem kobietą i wołam – Odpier…cie się od nas".

Wcześniej do protestu przyłączyły się też m. in. Kinga Rusin, Anja Rubik, Barbara Kurdej-Szatan i Magda Mołek.

Zobacz także: gwiazdy przekładają koncerty przez koronawirusa

d2c5w37
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c5w37