Trwa ładowanie...

Lekarze dawali Elżbiecie tylko kilka godzin. Dwóch członków rodziny zdążyło się pożegnać

Zaczęło się od informacji o niepokojącym stanie zdrowia królowej Elżbiety II. W kilka chwil wiadomość z Pałacu obiegła świat. Zaalarmowała brytyjskich polityków i członków rodziny królewskiej, którzy zaczęli wyścig z czasem, by dojechać do Elżbiety. Nie wszyscy zdążyli się pożegnać.

Kto był przy królowej Elżbiecie II w ostatnich godzinach?Kto był przy królowej Elżbiecie II w ostatnich godzinach?Źródło: Getty Images, fot: Chris Jackson
d26uix1
d26uix1

Na dwa dni przed śmiercią królowa Elżbieta II poznała nową premierkę Wielkiej Brytanii, Liz Truss. Zdjęcia z ich spotkania wzbudzały obawy ze względu na wygląd ręki monarchini, ale wszyscy i tak skupiali się na promiennym uśmiechu królowej i fakcie, że poznała już 15. premiera w czasie swojego panowania. W czwartek rano świat obiegły wieści o nagłym pogorszeniu się zdrowia monarchini. W krótkiej notce opublikowanej przez Pałac pisano o zaniepokojonych lekarzach, którzy radzili, by Elżbieta pozostała pod stalą opieką medyków. Do Szkocji, do Balmoral, gdzie od jakiegoś czasu przebywała, ruszyli wszyscy kluczowi przedstawiciele rodziny królewskiej.

Z doniesień "Daily Mail" i innych brytyjskich mediów wynika, że tylko dwie osoby pojawiły się przy królowej na czas. Kto?

Zobacz: Tłumy pod Pałacem Buckingham żegnają królową Elżbietę II

Niedługo po tym, jak Pałac wydał komunikat, pojawiły się doniesienia o tym, że książę William wraz z księciem Andrzejem, Edwardem i jego żoną Sophie ruszyli do Szkocji. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie zdążyli pożegnać się z Elżbietą. Na miejscu była księżniczka Anna i to ona była jedną z dwóch osób, które miały szansę być przy królowej w jej ostatnich minutach życia.

d26uix1

W Szkocji, niedaleko Balmoral, był także książę Karol. Następca tronu zdążył do matki. Nie do końca wiadomo, czy u boku Elżbiety pojawiła się także Camilla.

Wielkim nieobecnym był za to książę Harry. Razem z Meghan od kilku dni wizytowali Europę, byli akurat w Londynie, gdy pojawiły się doniesienia o stanie zdrowia babci. Tego wieczoru Harry i Meghan mieli wystąpić podczas jednego z wydarzeń w Londynie, ale niezwłocznie porzucili te plany. Księżna Sussex została w stolicy, natomiast Harry samolotem próbował dotrzeć do babci. To się nie udało. Nie zdążył pożegnać się z dziadkiem, nie zdążył pożegnać się także z ukochaną babcią.

"Daily Mail" podaje, że Harry dotarł do Balmoral o godzinie 20, gdy świat już wiedział o śmierci monarchini.

Z pewnością w następnych tygodniach pojawią się także relacje pracowników królewskiego dworu, którzy spędzali z Elżbietą II jej ostatnie dni. Jedną z osób cytuje "Daily Mail": - Jakkolwiek próbujesz przygotować się na ten moment, to uderza w ciebie jak tona cegłówek. Ona jest nie do zastąpienia. Nie mogę uwierzyć, że już nie zobaczymy tego psotnego uśmiechu. Po prostu panuje szok.

d26uix1
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d26uix1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26uix1