Trwa ładowanie...

Liszewski nie rozumie oburzenia. "Stawki nie biorą się z kosmosu"

Radek Liszewski, wokalista zespołu Weekend, jest na liście beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury. Nie zgadza się z oburzeniem komentatorów. - Stawki nie biorą się z kosmosu - tłumaczy i wyjaśnia na co pójdzie dotacja z ministerstwa.

Radosław Liszewski, lider zespołu Weekend.Radosław Liszewski, lider zespołu Weekend.Źródło: ONS, fot: Pawel Kibitlewski
d1h6f05
d1h6f05

Autor piosenki "Ona tańczy dla mnie" prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Jego firma znalazła się na liście beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury. Wokalista disco polo ma otrzymać rekompensatę w wysokości 520 tysięcy złotych.

-Prowadzę działalność jednoosobową, ale w zależności od zleceń pracuje dla mnie nawet do 10 osób, m.in. muzycy, tancerze, kierowca, prawnik, księgowa... - wylicza dla "Super Expressu" Liszewski, który nie zgadza się z oburzeniem komentatorów. - Stawki nie biorą się z kosmosutłumaczy i podkreśla, że pieniądze nie są wyłącznie dla niego.

Polskie gwiazdy z koronawirusem. Lista jest coraz dłuższa

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego utworzyło Fundusz Wsparcia Kultury. Środki z niego mają pomóc branży artystycznej, która ze względu na ograniczenia związane z pandemią nie może normalnie zarobkować. W piątek ogłoszono listę beneficjentów programu. Żeby się do niego zakwalifikować, trzeba było wykazać m.in. znaczny spadek przychodów.

d1h6f05

Obok instytucji znalazły się na niej znane zespoły muzyczne i popularni artyści. - Każdy, kto prowadzi własną działalność, wykazała stratę względem ubiegłego roku i płaci podatki, miał do tego prawo - skomentował lider zespołu Weekend. - Nie rozumiem, dlaczego ktoś zagląda mi teraz w kieszeń. Dodam, że przez kilka lat zapłaciłem, od momentu sukcesu piosenki "Ona tańczy dla mnie", dziesięciokrotnie więcej podatków niż to, co mi przyznano.

Wielu komentatorów podważało jednak mechanizm rekompensat, w konsekwencji MKiDN poinformowało, że "minister kultury i dziedzictwa narodowego postanowił wstrzymać realizację wypłat ze środków FWK i przekazać listę beneficjentów do pilnej ponownej weryfikacji".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1h6f05
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h6f05