Trwa ładowanie...

Łzy wzruszenia podczas koncertów Celtic Woman!

Zespół Celtic Woman zakończył niesamowitą trasę koncertową w Stanach Zjednoczonych. Grupa nie ukrywała swojego szczęścia z możliwości ponownego odwiedzenia Ameryki. Teraz czas na Europę i dwa koncerty w Polsce: Poznaniu i Zabrzu.

Łzy wzruszenia podczas koncertów Celtic Woman!Źródło: Materiały prasowe
d2yu54d
d2yu54d

Niezwykła grupa Celtic Woman, która kultywuje wielowiekową tradycję Irlandii, potrafi zaczarować nie tylko fanów zielonej wyspy, ale także podbić ląd za wielką wodą! Amerykańska trasa koncertowa Ancient Land odniosła niezwykły sukces!

- To była niesamowita podróż z wieloma wspaniałymi wspomnieniami! Chcielibyśmy podziękować wszystkim z głębi serca za przybycie na nasze koncerty, że mogliśmy podzielić się naszą pasją i miłością do dziedzictwa Irlandii, opowiedzieliśmy wam wspaniałą historię poprzez muzykę, śpiew i taniec. Ancient Land jest bardzo bliskie naszym sercom, a wasze entuzjastyczne wsparcie podniosło nas na duchu i wypełniło nasze serca - możemy przeczytać na oficjalnym profilu Celtic Woman.

Amerykańska część trasy Ancient Land rozpoczęła się z początkiem marca w sześciotysięcznym nowoczesnym obiekcie Von Braun Center Huntsville w Alabamie, następnie zespół przeniósł się na Florydę, gdzie wystąpił m.in. w takich lokalizacjach jak: Van Wezel Performing Arts Hall czy Charles F. Dodge City Center Pembroke Pines. Następnie przyszedł czas na Atlantę, Karolinę Południową, Wirginię, Michigan i Oklahomę. Grupa zagrała przez trzy miesiące ponad 50 koncertów, na których fani mogli doświadczyć niezwykłych chwil i emocji.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- Dziś wieczorem byłem na waszym koncercie w Minneapolis. Jestem synem pastora, więc często słyszałem "Amazing Grace” w kościele. Mogę szczerze powiedzieć, że podczas dzisiejszego wieczora usłyszałem najpiękniejszą wersję tego utworu. To był fantastyczne! Co więcej "The Parting Glass” poruszyło mnie jak nigdy dotąd. Przez cały koncert byłem niezwykle wzruszony! (…) Dziękuję za piękny dar muzyki, który nam zaprezentowałyście. Muzyka celtycka jest naprawdę darem dla świata – pisał David na oficjalnym profilu grupy.

d2yu54d

Ostatnim przystankiem na trasie był występ w Red Rocks Park and Amphitheatre. Miejsce ukochane przez wielu artystów na całym świecie. Warto zaznaczyć, że właśnie w tym miejscu swoje koncerty nagrywali, a później publikowali je m.in.:Joe Bonamassa, Mumford & Sons, Opeth, Dave Matthews Band oraz Bad Company.

- Pod koniec "Kesh Inn” publiczność wstała i wiwatowała, hałas był ogromny. Staliśmy poruszeni i zaskoczeni. Trwało to tak długo, że musieliśmy opuścić jedną piosenkę i przejść od razu do "The Parting Glass”. Emocje podczas tego wykonania były tak silne, że drżał nam głos. W trakcie utworu zostały podniesione świecie (…) To był koncert, którego żadna z nas nigdy nie zapomni - komentowała grupa po koncercie.

Po intensywnej wiośnie, lato zespół spędzi na odpoczynku i czasie spędzonym z najbliższymi, by w połowie października powrócić do koncertowania, tym samym rozpoczynając europejską trasę koncertową. 4 listopada Celtic Woman wystąpi w Sali Ziemi Poznań Congress Center oraz 6 listopada - w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Wejściówki na te wydarzenia można nabywać poprzez stronę www.prestigemjm.com. Organizatorem koncertów jest agencja Prestige MJM.

d2yu54d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yu54d