Trwa ładowanie...

Maciej Stuhr o izolacji: "Wiejskie życie nie byłoby dla mnie nieszczęściem"

Maciej Stuhr w jednym z ostatnich wywiadów opowiedział o swoim podejściu do izolacji, pandemii, jak wszystko wpływa na jego karierę i pogląd na przyszłość. To była naprawdę szczera rozmowa.

Maciej Stuhr o izolacji: "Wiejskie życie nie byłoby dla mnie nieszczęściem"Źródło: East News
d6dv8wi
d6dv8wi

Maciej Stuhr chciał wiosną odpocząć

Maciej Stuhr w rozmowie z portalem vogue.pl przyznał, że wiosną planował odpocząć od pracy. - Mam za sobą bardzo intensywny rok. Nakręciłem trzy seriale, trzy filmy fabularne, wyreżyserowałem dwa filmy ze studentami z Warszawy i spektakl „Inni ludzie” ze studentami we Wrocławiu, obroniłem doktorat. Bardzo więc potrzebowałem czasu, kiedy mógłbym przez chwilę nie pracować, pobyć z najbliższymi, zmierzyć z własnymi myślami, poczytać. Odpoczywam zatem, ale ze świadomością, że większość ludzi, w tym moich przyjaciół i znajomych, ma się kiepsko. - przyznał.

- Mój odpoczynek wiąże się również z byciem offline. Znajduję wiele analogowych przyjemności. Skończyłem wreszcie "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk. Układam "Wieżę Babel" Bruegla z 5 tys. puzzli - dodał.

Aktor stwierdził też, że nie byłoby problemem dla niego, gdyby musiał teraz żyć jak na wsi. - Nie wiem, jak głęboko sięgnie ten kryzys, jak uderzy w nas wszystkich i czy nie trzeba będzie meblować życia na nowo. Mam ogromne szczęście, że zrobiłem tyle kariery, ile chciałem. Gdyby okazało się, że mam teraz zacząć wiejskie życie, nie byłoby to dla mnie niewyobrażalnym nieszczęściem - powiedział.

ZOBACZ TEŻ: Maciej Stuhr o swoim wstępie na Orłach 2020: "Spędzało mi sen z powiek, jak poprowadzić tę galę"

Maciej Stuhr o polityce

Stuhr wypowiedział się również nt. ostatnich wydarzeń politycznych w naszym kraju i zamieszania z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Stwierdził, że sytuacja robi na nim coraz mniejsze wrażenie. - Coraz mniej mnie to wszystko emocjonalnie dotyka. Poziom absurdu i zapalczywy pęd władzy do utrzymania jej i zagarnięcia każdego rodzaju rzeczywistości, doprowadza mnie do przekonania: "niech oni się w tym babrzą, jak chcą" - powiedział w wywiadzie. Jego zdaniem rządzący muszą wziąć pełną odpowiedzialność za to, w jakim stanie będzie Polska za kilka miesięcy.

d6dv8wi

- Wolności, to prawda, nie ma teraz w ogóle. Jest zredukowana do naszej wolności wewnętrznej. Możemy sobie myśleć, co chcemy, ale musimy siedzieć w domach. Nie mamy, jak protestować. Teraz wszystko jest kwestią granic szaleństwa przywódcy - dodał w temacie polityki.

ZOBACZ TEŻ: Maciej Stuhr hejtowany za strój papieża na Orłach. "Nie sądzę, że ubranie stroju papieża jest kpieniem z niego"

Maciej Stuhr chce walczyć z hejtem już wśród młodych

Aktor wypowiedział się też nt. hejtu, z którym wiele razy się zmagał, m.in. tuż przed okresem izolacji po parodii gestu posłanki Joanny Lichockiej i gali rozdania Orłów. Suthr uważa, że z hejtem trzeba walczyć już u dzieci i uświadamiać je, jakie to jest zagrożenie i niesie ze sobą ogromne konsekwencje.

- Myślę, że w szkołach powinien znaleźć się przedmiot "wychowanie do życia w internecie". Chciałbym, żeby moje dzieci uczyły się o tym. Rysuje mi się wiele zagadnień, które powinny być omawiane na takich lekcjach, ale przede wszystkim powinien być to hejt. Myślę, że wielu hejterów w ogóle się za nich nie uważa. Traktują fora dyskusyjne jako rodzaj rozrywki i miejsce niezobowiązującego ględzenia. - mówił.

d6dv8wi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d6dv8wi