Trwa ładowanie...

Magda Mołek apeluje na Instagramie w emocjonalnym wpisie. "Nie dajmy się dzielić"

W niedzielę przez Polskę przetoczyła się fala protestów i manifestacji. Polki i Polacy wyszli na ulice i place, by zamanifestować, że chcą, by Polska pozostała w Unii Europejskiej. Głos w sprawie zabrała też Magda Mołek.

Share
Maga Mołek pisze: "Jesteśmy Europejkami i Europejczykami" Maga Mołek pisze: "Jesteśmy Europejkami i Europejczykami" Fot: AKPA
d16ib34

Kilka dni temu Trybunał Konstytucyjny uznał niezgodność niektórych przepisów unijnych z Konstytucją RP. Chodzi o art. 2 Traktatu Unii Europejskiej. Jest w nim mowa o poszanowaniu praw mniejszości, niedyskryminacji, tolerancji oraz równości kobiet i mężczyzn.

W obawie o to, że partia rządząca chce wyprowadzić nasz kraj z Unii, część Polaków wyszła z transparentami na ulice. Także w social mediach znanych osób pojawiło się wiele wpisów na ten temat. Głos zabierają aktorki, aktorzy, muzycy... Dziennikarka Magda Mołek opublikowała emocjonalny wpis:

d16ib34

"Nikt nie jest w stanie wyprowadzić nas ze wspólnoty. Zostajemy, bo w referendum nasi dziadkowie, rodzice i my zdecydowaliśmy, że chcemy być częścią Unii Europejskiej. Jesteśmy Europejkami/Europejczykami. Jesteśmy Polkami/Polakami. Jesteśmy wspólnotą bez względu na polityczne przekonania. Nie dajmy się dzielić. Polska to my. Wszyscy."

Trzaskowski: "Orzeczenie pseudotrybunału to pierwszy krok na drodze do wyjścia z Unii"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16ib34
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16ib34
d16ib34