Trwa ładowanie...

Maja Ostaszewska wspiera strajk nauczycieli. Posłała dzieci do prywatnej szkoły

Maja Ostaszewska jako mama dwójki dzieci w wieku szkolnym wspiera nauczycieli we wszystkich postulatach. Aktorka otwarcie krytykuje reformy szkolnictwa, choć wcale nie uważa, że kiedyś było lepiej.

Share
Maja Ostaszewska wspiera strajk nauczycieli. Posłała dzieci do prywatnej szkoły
Źródło: East News
d1ik8m0

- Absolutnie jestem za dobrymi reformami w szkolnictwie. To, co zdarzyło się za czasów minister Zalewskiej, uważam za bardzo, bardzo złe. Kiedy przyglądam się jako mama, rozmawiam z rodzicami, którzy mają swoje dzieci w różnych szkołach państwowych, nie znam nikogo, kto uważałby, że to, co się zdarzyło jest dobre – mówiła Ostaszewska w "Gazecie Wyborczej". - Wszystko funkcjonuje gorzej, niż funkcjonowało. Podkreślam, że uważam, że to nie oznacza, że funkcjonowało wspaniale. Stąd decyzja, by moje dzieci poszły do prywatnej szkoły.

Obejrzyj: Strajk nauczycieli. Reporter WP przed wrocławskim gimnazjum

Ostaszewska podkreśliła, że ma szczególny stosunek do protestów nauczycieli, bo jest mamą dwójki dzieci w wieku 9 i 11 lat, które mają cudowne wychowawczynie.

d1ik8m0

- Kiedy dzieci źle się czują, potrafią wieczorem pisać, dzwonić, czy wszystko jest w porządku – wyznała aktorka, mówiąc, że jeśli nauczyciele "mają pasję i serce, to pracują całą dobę".

Aktorka uważa, że strajk nauczycieli jest kluczowy dla wszystkich, ponieważ "nauczyciele walczą o swoją godność".

- Uważam, że wszystkie postulaty im się należą. Oni walczą o kształt edukacji naszego kraju, a więc o to, na jakich ludzi wyrosną dzisiaj dzieci, a przyszli, dorośli obywatele tego kraju – mówiła rozmowie z dziennikiem.

d1ik8m0

Podziel się opinią

Share
d1ik8m0
d1ik8m0