Trwa ładowanie...
d6lmsb3

Chrzest Henia już jest zaplanowany. Majdanowie nie chcą zwlekać

Małgorzata Rozenek-Majdan urodziła syna Radosławowi Majdanowi zaledwie miesiąc temu, a już szykuje się do chrztu. Wybór rodziców chrzestnych może być dla wielu zaskoczeniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rodzice chcą szybko ochrzcić Henia
Rodzice chcą szybko ochrzcić Henia (ONS.pl)
d6lmsb3

Henryk Majdan przyszedł na świat 10 czerwca. Synek Małgorzaty i Radosława Majdanów od razu stał się gwiazdą Instagrama, bo popularni rodzice bardzo chętnie dzielą się swoim szczęściem w mediach społecznościowych. I z pewnością pokażą fotki Henia z chrzcin, które zbliżają się wielkimi krokami. Kiedy i gdzie odbędzie się przyjęcie po przyjęciu pierwszego sakramentu?

Radosław Majdan zdradza, do kogo podobny jest mały Henio

Znajoma Majdanów powiedziała "Faktowi", że przyjęcie chrztu świętego i uroczysty obiad (chrzciny) odbędą się jeszcze w te wakacje. - Chcą, by chrzciny ich synka odbyły się pod koniec sierpnia. Nie w Warszawie, ale u rodziców Gosi na wsi. Po wszystkim rodzina mogłaby zjeść uroczysty obiad w ich wielkim ogrodzie – mówiła informatorka dziennika.

d6lmsb3

Najważniejszą decyzję, jaką trzeba podjąć przed chrztem dziecka, to wybór rodziców chrzestnych. Małgorzata Rozenek-Majdan nie ma z tym jednak problemu, bo podobno zdecyduje się na tę samą parę, która niosła do chrztu jej synów z poprzedniego małżeństwa. Rodzicami chrzestnymi Stasia i Tadzia są ich dziadkowie, czyli biologiczni rodzice Małgorzaty.

Wybór dziadków na rodziców chrzestnych może być dla wielu zaskoczeniem. Zazwyczaj rodzice dziecka proszą o to przyjaciół rodziny, bliskich znajomych czy innych krewnych: rodzeństwo, wujostwo itp. W Kościele katolickim prawo kanoniczne nie stawia jednak ograniczeń w kontekście stopnia czy rodzaju pokrewieństwa. Podstawowe wymogi, jakie musi spełnić rodzic chrzestny, to ukończony 16. rok życia, przynależność do Kościoła (potwierdzona chrztem, komunią św. i bierzmowaniem) i oczywiście życie według zasad wiary katolickiej. Rodzicem chrzestnym nie może być więc np. osoba żyjąca w związku niesakramentalnym.

Przeszkodą w ochrzczeniu dziecka nie jest za to styl życia i zasady wyznawane przez biologicznych rodziców. Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan żyją w związku niesakramentalnym i wielokrotnie mówili, że nie zgadzają się z niektórymi naukami Kościoła (np. odnośnie in vitro). Mimo to mogą prosić o chrzest dla dziecka i włączyć go do katolickiej wspólnoty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6lmsb3

Podziel się opinią

Share

d6lmsb3

d6lmsb3