Trwa ładowanie...

Chrzest Henia już jest zaplanowany. Majdanowie nie chcą zwlekać

Małgorzata Rozenek-Majdan urodziła syna Radosławowi Majdanowi zaledwie miesiąc temu, a już szykuje się do chrztu. Wybór rodziców chrzestnych może być dla wielu zaskoczeniem.

Rodzice chcą szybko ochrzcić HeniaRodzice chcą szybko ochrzcić HeniaŹródło: ONS.pl
d2munnf
d2munnf

Henryk Majdan przyszedł na świat 10 czerwca. Synek Małgorzaty i Radosława Majdanów od razu stał się gwiazdą Instagrama, bo popularni rodzice bardzo chętnie dzielą się swoim szczęściem w mediach społecznościowych. I z pewnością pokażą fotki Henia z chrzcin, które zbliżają się wielkimi krokami. Kiedy i gdzie odbędzie się przyjęcie po przyjęciu pierwszego sakramentu?

Radosław Majdan zdradza, do kogo podobny jest mały Henio

Znajoma Majdanów powiedziała "Faktowi", że przyjęcie chrztu świętego i uroczysty obiad (chrzciny) odbędą się jeszcze w te wakacje. - Chcą, by chrzciny ich synka odbyły się pod koniec sierpnia. Nie w Warszawie, ale u rodziców Gosi na wsi. Po wszystkim rodzina mogłaby zjeść uroczysty obiad w ich wielkim ogrodzie – mówiła informatorka dziennika.

Najważniejszą decyzję, jaką trzeba podjąć przed chrztem dziecka, to wybór rodziców chrzestnych. Małgorzata Rozenek-Majdan nie ma z tym jednak problemu, bo podobno zdecyduje się na tę samą parę, która niosła do chrztu jej synów z poprzedniego małżeństwa. Rodzicami chrzestnymi Stasia i Tadzia są ich dziadkowie, czyli biologiczni rodzice Małgorzaty.

Wybór dziadków na rodziców chrzestnych może być dla wielu zaskoczeniem. Zazwyczaj rodzice dziecka proszą o to przyjaciół rodziny, bliskich znajomych czy innych krewnych: rodzeństwo, wujostwo itp. W Kościele katolickim prawo kanoniczne nie stawia jednak ograniczeń w kontekście stopnia czy rodzaju pokrewieństwa. Podstawowe wymogi, jakie musi spełnić rodzic chrzestny, to ukończony 16. rok życia, przynależność do Kościoła (potwierdzona chrztem, komunią św. i bierzmowaniem) i oczywiście życie według zasad wiary katolickiej. Rodzicem chrzestnym nie może być więc np. osoba żyjąca w związku niesakramentalnym.

d2munnf

Przeszkodą w ochrzczeniu dziecka nie jest za to styl życia i zasady wyznawane przez biologicznych rodziców. Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan żyją w związku niesakramentalnym i wielokrotnie mówili, że nie zgadzają się z niektórymi naukami Kościoła (np. odnośnie in vitro). Mimo to mogą prosić o chrzest dla dziecka i włączyć go do katolickiej wspólnoty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2munnf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2munnf