Trwa ładowanie...

Martyna Wojciechowska uczy tolerancji. Podzieliła się niesamowitą historią z "krańca świata"

Martyna Wojciechowska kolejny raz zabrała głos w sprawie mniejszości. Ostatnie wydarzenia w Polsce zmusiły podróżniczkę do refleksji. Jej wymowny wpis cieszy się ogromnym odzewem internautów.

Martyna Wojciechowska uczy tolerancji. Podzieliła się niesamowitą historią z "krańca świata"Źródło: ONS
d2i2g1h
d2i2g1h

Od kilku dni jednym z głównych wydarzeń w Polsce jest sprawa aresztowanej Margot. Nadużycie w tej sprawie kompetencji zarówno policji jak i władz skłoniło społeczeństwo do protestów w całej Polsce, które mają zwrócić uwagę na sytuację mniejszości seksualnych w kraju.

Wiele polityków, publicystów, ale i gwiazd zabiera głos ws. wydarzeń z minionych dni.

Także na profilach Martyny Wojciechowskiej nie brakuje wpisów pełnych tolerancji i wsparcia dla osób LGBT.

d2i2g1h

Ostatni z nich wyjątkowo zmusza do refleksji. Dziennikarka opowiedziała fanom o wyspie Samoa, na której do 5. roku życia nie identyfikuje się płci dziecka. Nikogo nie dziwi tam widok osoby o cechach męskich w szpilkach.

Barbara Kurdej-Szatan: "Mówię córce, że czasami chłopak chodzi z chłopakiem, a dziewczyna z dziewczyną"

Zresztą przeczytajcie sami:

"FA’AFAFINE oznacza mężczyznę, który 'żyje jak kobieta'. FA’AFATAMA to kobieta, która 'żyje jak mężczyzna'. Nie są to, jak mogliby sądzić niektórzy, geje, lesbijki czy osoby transseksualne w naszym rozumieniu. To styl życia. I część kultury SAMOA (archipelag w Oceanii)" - zaczęła swój Wpis Martyna Wojciechowska.

d2i2g1h

Podróżniczka tłumaczy, jak na wyspie Samoa od najmłodszych lat traktuje się seksualność.

"Dzieci do 5. roku życia są tu traktowane, ubierane, a nawet strzyżone tak samo, bez rozróżnienia na chłopców czy dziewczynki. Miejscowi wierzą bowiem, że dopiero w tym wieku ujawnia się prawdziwa płeć dziecka. Rodzina wnikliwie obserwuje co maluch lubi robić, jak spędza czas. I pozwalają mu podążać drogą męską lub kobiecą. Na Samoa takie osoby są oficjalnie zatrudniane na wysokich stanowiskach, społeczność ich docenia. Fa’afafine przychodzą do pracy w butach na wysokich obcasach i kobiecych ubraniach i nikogo to nie zaskakuje!" - czytamy.

Ten odcinek programu "Kobieta na krańcu świata" możecie obejrzeć na Playerze (Sezon 3, odc. 2).

d2i2g1h

"Czyli da się! Jak cudownie wiedzieć, że gdzieś na świecie da się żyć w akceptacji i bez etykietek" - komentowali fani Martyny Wojciechowskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2i2g1h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i2g1h