Trwa ładowanie...
d1c70xq

Mateusz Damięcki skomentował posiedzenie senackie. Mocne słowa

Mateusz Damięcki jest wzburzony tym, co usłyszał i zobaczył na posiedzeniu ws. radiowej Trójki. W mediach społecznościowych dodał obszerny post.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Damięcki skomentował posiedzenie senackie. Mocne słowa
(ONS)
d1c70xq

Mateusz Damięcki nigdy nie krył się ze swoimi opiniami na temat sytuacji politycznej w Polsce. Chętnie komentował różne gorące wydarzenia w kraju i dzielił się przemyśleniami. Teraz zabrał głos w sprawie afery w Trójce.

Aktor obejrzał ostatnio posiedzenie senackie zwołane ze względu na sytuację w Polskim Radiu.

- To, z czym chciałbym się z wami podzielić, wzbudziło we mnie tak wiele emocji, że nie mogę przestać o tym myśleć. Jest 3 w nocy, a ja czuję się jakbym właśnie obejrzał po raz pierwszy "Idź i patrzpatrz" Klimowa. Jestem rozgoryczony, podekscytowany, roztrzęsiony, przestraszany. Być może niektórych zdziwi przedmiot mojej reakcji. Mnie zdziwił. Nigdy bowiem nie przypuszczałem, że tak silne drżenie serca, zażenowanie połączone z ciekawością oraz w efekcie obgryzione do krwi paznokcie i pulsowanie w skroniach wywoła we mnie... nagranie posiedzenia komisji senackiej. To dla mnie nowość. Przedziwne uczucie - czytamy.

d1c70xq

ZOBACZ: Trójka straciła najlepszych dziennikarzy. Afera okazała się gwoździem do trumny

Na posiedzeniu pojawili się Tomasz Kowalczewski, który wysłał do Piotra Metza SMS-a ws. usunięcia piosenki Kazika i Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia. Oboje musieli wytłumaczyć się przed komisją z tego, co zaszło w ostatni weekend w Trójce. To wzburzyło Mateusza Damięckiego. Aktor nie może uwierzyć, że Kamińska i Kowalczewski nie widzą nic złego w usunięciu piosenki Kazika z radia.

d1c70xq

- Obejrzyjcie. Wsłuchajcie się. Zwróćcie uwagę na postawy. Na emocje. Na łomocące serca, roztrzęsione dłonie i głosy. Na pytania i odpowiedzi. Wczujcie się w role każdego z bohaterów tego filmu. Poświęćcie czas - to wszak doskonałe studium rozpadu porządku świata, który teoretycznie wszystko jest ok. To jest film o wszystkim - o mediach, o cmentarzach, wyborach, o bólu, o kulturze, policji, manipulacji, o decydentach, o strachu, o nas wszystkich! Obejrzyjcie, choć ostatnie 30 minut, a gwarantuję - każdy zrozumie, że coś jest nie tak.

Na koniec Damięcki podziękował redaktorom Trójki, którzy stawili się na posiedzeniu senackim.

- Dziękuję z głębi serca wam, redaktorzy Trójki, którzy przyszliście na to spotkanie, wielu z was znam osobiście i wiem, jak wiele sił i emocji was ta sytuacja kosztuje.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy usunięcia piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" z notowania Listy Przebojów Trójki. Decyzja stacji wzbudziła mnóstwo kontrowersji. Głos zabrało wielu artystów, którzy przeciwstawiają się cenzurze w radiu, a także dziennikarzy, którzy zdecydowali się odejść z Polskiego Radia.

d1c70xq

Podziel się opinią

Share

d1c70xq

d1c70xq