Trwa ładowanie...

Mówi wprost o aborcji. "Wiem, że to była dobra decyzja"

W Polsce toczą się gorące spory o dostęp do aborcji. W USA temat również budzi cały czas kontrowersje, ale jest wiele gwiazd, które otwarcie opowiadają o swoich doświadczeniach. O aborcji powiedziała ostatnio narzeczona piosenkarza Robina Thicke, April Love Geary.

April Love Geary, żona Roba Thicke, opowiedziała o aborcjiApril Love Geary, żona Roba Thicke, opowiedziała o aborcjiŹródło: Getty Images
d4gefj3
d4gefj3

Przez Polskę przetaczają się protesty po tym, jak Trybunał Konstytucyjny ograniczył swoim wyrokiem dostęp do aborcji. Najpierw protesty wybuchły po ogłoszeniu orzeczenia, teraz - kilka miesięcy później - sytuacja zaogniła się na nowo przez opublikowanie wyroku. Z decyzją TK nie zgadza się ogromna część społeczeństwa, nie brakuje komentarzy polityków, działaczy społecznych, także gwiazd, które mówią o odbieraniu kobietom praw do decydowania o swoim ciele.

Nie jest tajemnicą, że aborcja to w Polsce temat kontrowersyjny, demonizowany, dla wielu po prostu wstydliwy. Wszyscy z pewnością pamiętają reakcje na historię Natalii Przybysz, która w 2016 r. opowiedziała o tym, że zdecydowała się przerwać ciążę na Słowacji. Spotkała się z potężną krytyką, co wielu z pewnością utwierdziło w przekonaniu, że w Polsce nie ma miejsca na spokojną dyskusję o aborcji. Inaczej sytuacja ma się w USA.

Zobacz: Wyrok TK ws. aborcji. Eliza Rutynowska: to torturowanie kobiet

Swoimi doświadczeniami postanowiła podzielić się April Love Geary, narzeczona wokalisty Robina Thicke. Zrobiła to na Instagramie, w ramach tzw. Q&A, czyli pytań zadawanych przez obserwatorów.

d4gefj3

"Zdrowiejąc psychicznie po prostu wiedziałam, że to dobra decyzja. Dlatego zawsze czułam się z tym OK, bo wiedziałam, że to nie był dobry moment, by mieć dziecko" - wyznała.

April miała wtedy 26 lat. Nie zdradziła, kim był mężczyzna, z którym się spotykała, ale wyjaśniła, że wiedział o tym, że zaszła w ciążę. Nie był jednak przy niej w klinice. "Po zabiegu przyjechał po mnie i zawiózł mnie od razu na lotnisko" - wspomniała. "I wtedy wiedziałam, że podjęłam dobrą decyzję, bo kto robi tak człowiekowi, który dopiero co miał aborcję?" - dodała.

Geary przyznała, że nie myśli często o aborcji, ale podkreśla, że nie czuje, że popełniła błąd. "Wiedziałam, że nie byłabym w stanie zapewnić dziecku dobrego życia. To nie był dobry czas na dziecko i nie żałuję tego" - powiedziała.

Zwracając się do kobiet podkreśliła: "róbcie to, co uważacie za słuszne. To wasze ciało. To wasze życie".

d4gefj3

April od 2018 r. jest narzeczoną Robina Thicke. Para doczekała się już trójki dzieci - najstarsza córka Mia ma zaledwie 2 latka.

d4gefj3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gefj3