Trwa ładowanie...
dfsqq2f

Nie żyje Henryk Łapiński. Aktor od pewnego czasu przebywał w szpitalu

W wieku 87-lat odszedł Henryk Łapiński. Smutną informację potwierdził w rozmowie z WP Teatr Ateneum.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Henryk Łapiński. Teatr Ateneum potwierdza smutną informację
Nie żyje Henryk Łapiński. Teatr Ateneum potwierdza smutną informację (East News)
dfsqq2f

Henryk Łapiński urodził się 2 stycznia 1933 r. w Warszawie. Był aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym. Ukończył PWSTiF w Łodzi w 1956 r. W tym samym roku zadebiutował rolą Dujardina w sztuce "Ich głowy" Marcela Aymea w reżyserii Zdzisława Tobiasza w Teatrze Ateneum w Warszawie, z którym związany był aż do śmierci.

Na ekranie zadebiutował w 1962 r. w Teatrze Telewizji "Pierwsze kroki". Widzowie pamiętają go z takich filmów i seriali, jak "Nie lubię poniedziałku", "Wielka miłość Balzaka", "Polskie drogi" czy "Kuchnia polska"

Tak o zmarłym aktorze mówił śp. Gustaw Holoubek:

dfsqq2f

"Temu człowiekowi trzeba wystawić pomnik w Ateneum, bo kocha ten teatr ogromnie. Wiernie staje na jego deskach od kilkudziesięciu już lat. On jest w ten teatr wtopiony całym sercem i co ważne, uczy do niego miłości".

Na FB Teatru Ateneum czytamy: "Kochany Panie Henryku, Drogi Heniu - Wierzymy, że wyszli Ci dziś na spotkanie Twoi wspaniali dyrektorzy z Ateneum: Janusz Warmiński, Aleksander Bardini, Gustaw Holoubek w towarzystwie wielu Twoich Koleżanek i Kolegów ze sceny. Żegnamy Cię z ogromnym żalem. Twoi teatralni przyjaciele, koledzy i koleżanki ze sceny, współpracownicy z Ateneum – entuzjaści Twojej dobroci i życzliwości".

Henryka Łapińskiego pożegnała na Instagramie Magdalena Schejbal. Aktorka napisała: "Odszedł Henryk Łapiński. Henio. Najpiękniejsze róże zawsze były od Ciebie".

Magdalena Schejbal: "Zostałam panią bizneswoman"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfsqq2f

Podziel się opinią

Share
dfsqq2f
dfsqq2f