Trwa ładowanie...

Nikt się ich nie spodziewał. Nagle Harry i Meghan pojawili się u królowej

Dwa lata temu Harry i Meghan wywołali potężny skandal, bo zdecydowali się odejść od rodziny królewskiej. Mówiło się o gigantycznym konflikcie w rodzinie, od której Harry odseparował żonę i dzieci. Dlatego informacje o tajemniczej wizycie u królowej obiegają teraz wszystkie światowe media.

Meghan i Harry wrócili do Wielkiej Brytanii. Na chwilęMeghan i Harry wrócili do Wielkiej Brytanii. Na chwilęŹródło: Getty Images, fot: Stephen Lock / i-Images
dchsaje
dchsaje

Po tym, jak Harry i Meghan oświadczyli, że odchodzą z rodziny królewskiej i nie będą pełnić już swoich książęcych obowiązków, para przestała pojawiać się wspólnie w Wielkiej Brytanii. Wyjątek Harry zrobił po śmierci księcia Filipa i stanął u boku rodziny w żałobie po mężu monarchini. W ostatnim czasie mówiło się, że para mogłaby przyjechać do Wielkiej Brytanii, ale Harry zdecydował się wytoczyć wojnę brytyjskiemu rządowi. Stwierdził, że na Wyspach grozi jego rodzinie niebezpieczeństwo i domagał się ochrony policji.

Brytyjski rząd mówił "nie", a książę nie miał zamiaru odpuścić. Harry zagroził Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, że skieruje sprawę do Sądu Najwyższego. Punktowano jednak, że Harry, Meghan i dzieci mogą skorzystać z królewskiej ochrony, jeśli przebywają w posiadłościach Elżbiety II. Niespodziewanie wyszło na jaw, że Susseksowie pojawili się u królowej.

Zobacz: Najmłodsza prawnuczka królowej Elżbiety II. Lilibet nie będzie księżniczką

Media na Wyspach donoszą, że Harry i Meghan w tajemnicy spotkali się z królową Elżbietą II, Camillą i Karolem. O wizycie nie wiedzieli nawet wieloletni pracownicy Pałacu. Zaskoczeni są tym bardziej królewscy komentatorzy. "Doradcy nie wiedzieli, że oni pojawią się w Wielkiej Brytanii, ale jak punktujemy, czasem rodzina trzyma pewne rzeczy w sekrecie" - pisze Richard Palmer, komentator "Daily Express". Z kolei jak podaje Rebecca English z "Daily Mail", para miała pojawić się w kraju już w środę, ale zostali "przyłapani" w czwartek przez grupę osób udających się do kościoła na mszę.

dchsaje

Sprawą żyją brytyjskie tabloidy, bo to pierwsza wizyta Meghan u królowej i na brytyjskiej ziemi w ogóle po skandalu. Co zastanawiające, Susseksowie nie zabrali ze sobą w podróż swoich dzieci, a to oznacza, że królowa kolejny raz nie miała szansy poznać swojej prawnuczki - Lilibeth, która urodziła się 4 czerwca 2021 r. Znamienne zdaje się też to, że Harry i Meghan nie spotkali się z Williamem i Kate. Rebecca English podaje na Twitterze, że Harry i Meghan opuścili już Wielką Brytanię.

Przypomnijmy, że Susseksowie mają pojawić się w Hadze na międzynarodowych zawodach weteranów wojskowych Invictus Games, których pomysłodawcą jest Harry. Złośliwi przypominają, że całkiem niedawno Harry i jego żona mieli okazję, by odwiedzić Stary Kontynent i wziąć udział w nabożeństwie upamiętniającym zmarłego rok temu księcia Filipa. Nie pojawili się jednak wtedy w Londynie, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.

dchsaje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dchsaje