Trwa ładowanie...

Oddali miliony za remont domu, żeby już nikt nie miał pretensji. To wystarczy?

Harry i Meghan zmienili miejsce zamieszkania, ale trudno im zmienić nastawienie mediów do siebie. Ale jednej amerykańskiej stacji zdradzili ważną informację w budzącej emocje ich sytuacji finansowej.

Harry i Meghan spłacili remont swojej brytyjskiej rezydencjiHarry i Meghan spłacili remont swojej brytyjskiej rezydencjiŹródło: Getty Images
d2xmog0
d2xmog0

Gdy Harry i Meghan zrywali swoje związki z brytyjskim dworem, wiele osób miało do nich pretensje o to, że i tak będą musieli być utrzymywani z pieniędzy podatników z Wielkiej Brytanii. "Megxit" miał przecież polegać na tym, że królowa - a właściwie książę Karol - będzie przez jakiś czas łożyła na nowe życie książęcej pary. I tak też było przez długie miesiące. Wygląda jednak na to, że sytuacja już się zmieniła, a Harry i Meghan osiągnęli finansową niezależność.

ABC News przedstawiło oficjalne stanowisko pary w tej sprawie.

Zobacz: Meghan i Harry kupili nowy dom

Jak podaje stacja, Harry i Meghan oddają pieniądze za remont ich angielskiej rezydencji - Frogmore Cottage. Renowacja domu na terenie posiadłości monarchii w Windsorze była konieczna, by po ślubie Harry i Meghna mogli sobie uwić tam gniazdko.

d2xmog0

Mieszkali tam jednak tylko 6 miesięcy, po czym wyemigrowali do Kanady. Fakt, że na remont wydano 2.9 mln funtów, rozzłościł wielu Brytyjczyków, bo to z ich podatków opłacane są takie królewskie przedsięwzięcia.

- Książę Sussex złożył datek na rzecz królewskiego funduszu. Wkład ten, zaoferowany przez księcia Harry'ego, pokryje koszty potrzebnych renowacji Frogmore Cottage, własności Jej Wysokości Królowej, która pozostanie brytyjską rezydencją księcia i jego rodziny - czytamy w oświadczeniu wysłanym do ABC News.

Dopiero teraz, po blisko 9 miesiącach od odejścia pary z rodziny królewskiej, Harry i Meghan osiągnęli finansową niezależność. To znaczy, że książę Karol nie będzie już płacił za utrzymanie rodziny Harry'ego.

Doniesienia te zbiegają się z ogłoszeniem współpracy pary książęcej z Netfliksem. Harry i Meghan podpisali umowę na produkcję show dla internetowego giganta. Opiewa, prawdopodobnie, na 100 mln dolarów (ok. 75 mln funtów). Z takimi pieniędzmi państwo Sussex mogą być spokojni o swoją przyszłość.

d2xmog0

I choć Harry i Meghan nie dają zbyt wiele powodów do skandali, wciąż nie mogą pochwalić się najlepszą opinią wśród społeczeństwa. Dużo mówi się o tym, że żyją jak celebryci. Ostatnie doniesienia dotyczą tego, że... kupili nowy dom za 11 mln funtów.

d2xmog0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xmog0