Trwa ładowanie...

Odręcznie napisał testament. Ostatnia wola legendarnego dziennikarza

Larry King zapisał miliony pięciorgu swoich dzieci. Dwoje z nich umarło na kilka miesięcy przed nim.

Share
Larry King w testamencie zapisał fortunę dla swoich dzieciLarry King w testamencie zapisał fortunę dla swoich dzieciŹródło: Getty Images
d29wl4n

O śmierci Larry'ego Kinga informowaliśmy 23 stycznia tego roku. Legendarny dziennikarz związany przez lata z telewizją CNN zmarł po kilkunastu dniach od zarażenia się koronawirusem. Problemem w wypadku prezentera były choroby współistniejące. King był cukrzykiem, przeszedł w przeszłości raka płuc i kilka zawałów. Był jedną z najważniejszych postaci mediów na świecie. King przeprowadził ponad 40 tys. wywiadów, a rozmawiali z nim m.in. wszyscy prezydenci USA od 1984 roku, legendy świata polityki jak Margaret Thatcher czy Yassir Arafat, a także wybitni sportowcy m.in. Michael Jordan.

Prywatnie King był ojcem pięciorga dzieci. Jego ostatnią żoną była Shawn King, która - jak żartował dziennikarz - była jedyną kobietą, która wytrzymała z nim dwie dekady. Para wnosiła o rozwód w 2010 r., pogodzili się, by ponownie złożyć papiery rozwodowe w sierpniu 2019. Już wiadomo, że King wykluczył Shawn ze swojego testamentu.

Zobacz: Oni odeszli w 2020 roku

Dziennikarze TMZ. com dotarli do testamentu Larry'ego Kinga, który dziennikarz przygotował odręcznie na kartce papieru. Ostatnią wolę spisał w październiku 2019 r., czyli na kilka tygodni po tym, gdy wniósł o rozwód.

d29wl4n

"To jest moja ostatnia wola i testament. Winien on zastąpić poprzednie dokumenty" - podkreślił dziennikarz. King podkreślił, że w przypadku jego śmierci 100 proc. jego majątku ma zostać "równo podzielone na jego dzieci Andy'ego, Chaię, Larry'ego Jr. Chance'a i Cannona".

Wygląda więc na to, że King nie poprawił testamentu w ostatnich miesiącach, ani nie przygotował innej wersji dokumentu. Jego syn Andy zmarł po zawale serca w lipcu 2020 r. Miesiąc później odeszła Chaia, u której zdiagnozowano zaawansowanego raka płuc.

Amerykańskie media podają, że majątek Kinga to 2 mln dolarów. Kwota ta nie uwzględnia jednak pieniędzy ulokowanych w osobnych funduszach, więc możliwe, że dzieci sławy CNN mogą odziedziczyć znacznie więcej.

Autentyczność testamentu potwierdza fakt, że syn dziennikarza, Larry Jr. wystąpił już do sądu z prośbą o uznanie go administratorem majątku ojca. Chce sprawować jedyną prawną pieczę nad zapisanymi w testamencie pieniędzmi ze względu na to, że sprawa rozwodu jego ojca z Shawn jeszcze się nie zakończyła. Żona w związku z tym mogłaby dysponować dalej majątkiem Kinga.

d29wl4n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29wl4n