Trwa ładowanie...

Oszukał Kościół. Po latach znowu wziął ślub przed ołtarzem

Jacek Borkowski mówi, że jest niewierzący, ale dla ukochanej zdecydował się zawrzeć kościelny sakrament małżeństwa. I to dwa razy. Aktor znany z "Klanu" wyznał po latach, że było to możliwe dzięki oszustwu.

Jacek Borkowski jest wdowcem od 4 latJacek Borkowski jest wdowcem od 4 latŹródło: ONS.pl
d2gz3f0
d2gz3f0

W 1983 r. na świat przyszła pierwsza córka Borkowskiego, Karolina, znana m.in. z serialu "Na dobre i na złe" i "Pierwsza miłość". Ale dziecko nie scementowało związku aktora i jego pierwszej żony. Rodzice Karoliny wzięli rozwód, a jednocześnie żona Borkowskiego starała się unieważnić małżeństwo jako sakrament kościelny.

- Mnie na tym nie zależało, bo jestem niewierzący. Pamiętam, że te procedury bardzo długo trwały. Dostaliśmy rozwód kościelny po siedmiu czy ośmiu latach od rozwodu w sądzie – mówił Borkowski "Faktowi", popełniając powszechny błąd, mówiąc o "rozwodzie kościelnym". W Kościele katolickim nie ma bowiem rozwodów, a jedynie można stwierdzić, czy związek został zawarty niezgodnie z normami prawa kanonicznego.

"Taniec z gwiazdami": byli parą w życiu i na parkiecie

W praktyce małżeństwo można unieważnić, gdy np. jeden z małżonków zataił przed ślubem jakąś prawdę o sobie (impotencja, choroba psychiczna). I właśnie tą drogą poszli Borkowscy, starając się w procesie kanonicznym o "rozwód".

d2gz3f0

Borkowski wyznał po latach, że żona wypełniając dokumenty kościelne, musiała wpisać powód, dla którego ich małżeństwo powinno zostać uznane za nieważne. Wtedy aktor dał jej wolną rękę.

borkowski ONS.pl
Źródło: ONS.pl

- Stwierdziłem, że może napisać co chce, że jestem gejem, to od razu dadzą nam ten rozwód. Dobrze to załatwiła, skutecznie – wyznał 61-latek. - Nigdy nie myślałem, że taki rozwód będzie mi potrzebny, a jednak się przydał, bo z moją drugą żoną Magdą wziąłem ślub kościelny.

Borkowski mówił o Magdalenie Gotowiec, której przysięgał przed Bogiem miłość, wierność i uczciwość małżeńską w 2009 r. Para miała już wtedy dwójkę dzieci. Niestety druga żona Borkowskiego zmarła na białaczkę w 2016 r. Miała 42 lata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2gz3f0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gz3f0