Trwa ładowanie...

Pandemia dziesiątkuje festiwale muzyczne. Które już odwołano?

Coraz więcej festiwali, łącznie z Pol'And'Rock Jurka Owsiaka, zostaje odwołanych. Wciąż czekamy na decyzję, co z festiwalem Open'er, gdzie zagrać mieli Taylor Swift, Kendrick Lamar, The Cure i Chemical Brothers. Inne festiwale też są zagrożone.

Pandemia dziesiątkuje festiwale muzyczne. Które już odwołano?Źródło: East News
d2muqev

Z powodu pandemii Jurek Owsiak odwołał popularny festiwal – znany wcześniej jako Woodstock – który przyciągał do Kostrzyna dziesiątki tysięcy młodych ludzi.

Owsiak napisał: "Chwilowo pokonał nas wirus. Nie tylko nas, bo rzucił na kolana cały świat. Byliśmy w blokach startowych, ustaliliśmy line-up, niemal w 100 proc. potwierdziliśmy gości, którzy chcieli nas i Was odwiedzić na ASP. Ale przede wszystkim żal nam tego corocznego, wypełnionego najpiękniejszymi wartościami, emocjami, gestami i ogromną obywatelską energią spotkania z Wami".

A co z innymi festiwalami?

d2muqev

Skontaktowaliśmy się z Alter Art, agencją artystyczną przygotowującą trzy ogromne polskie festiwale: Open’er, Orange Warsaw i Kraków Live.

Ola Krakowska z Alter Art powiedziała nam, że decyzja przypadku Open’era i Kraków Live jeszcze nie zapadła.

Krakowska: - Prosimy o chwilę cierpliwości. Najwcześniej w środę lub w czwartek możemy udzielić odpowiedzi.

Wiadomo już, że festiwal Orange Warsaw został w przeniesiony na przyszły rok.

d2muqev

Na stronie organizatora czytamy, że festiwal ma nowe daty: 4-5 czerwca 2021. Bilety zachowują ważność.

Organizator tłumaczy: "W obliczu sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie i w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, a także na podstawie obowiązujących decyzji administracyjnych władz, uprzejmie informujemy, że Orange Warsaw Festival odbędzie się w nowym terminie".

East News
Źródło: East News

Co z katowickim Off Festival, którego organizatorem od lat jest Artur Rojek? Jego daty to 7-9 sierpnia.

d2muqev

Na stronie Off Festival Rojek informuje: "Wielu z nas znajduje się dzisiaj w niewiadomej sytuacji. Podobnie my. Pracujemy nad festiwalem nie wiedząc, co będzie za tydzień. Myślimy o Was, o naszym wspólnym bezpieczeństwie i zdrowiu. Zrobimy wszystko, co możemy, żeby przez to przejść i znów się spotkać".

Wcześniej został także odwołany festiwal tanecznej muzyki elektronicznej Audioriver w Płocku. Tegoroczna edycja miała odbyć się w weekend 24-26 lipca.

East News
Źródło: East News

Odwołany został także festiwal muzyki techno i dance, czyli Sunrise w Kołobrzegu. Organizatorzy przenieśli go na 23-25 lipca 2021.

d2muqev

Tłumaczyli: "Boimy się o zdrowie i życie naszych bliskich. Przyszło nam walczyć z niewidzialnym wrogiem, o którym wiemy zbyt mało. Jedno jest pewne - wirus rozprzestrzenia się szybko w skupiskach ludzkich. Od wielu miesięcy ciężko pracowaliśmy nad stworzeniem wyjątkowej edycji Sunrise Festival, ale z uwagi na panującą sytuację podjęliśmy decyzję o przełożeniu tegorocznej edycji na kolejny rok. Informujemy o tym z głębokim smutkiem, ale jesteśmy świadomi, że Wasze zdrowie i życie jest wartością nadrzędną. Jesteśmy odpowiedzialni. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której ktoś z Was mógłby zostać zakażony podczas naszego wydarzenia".

W Europie odwołano wcześniej dwa gigantyczne festiwale: Glastonbury w Anglii i Roskilde w Danii.

d2muqev
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2muqev