Trwa ładowanie...
ginger baker

Perkusista Ginger Baker nie żyje. Był legendą rocka

Zmarł Ginger Baker, legendarny perkusista rockowy. Mężczyzna miał 80 lat.

Share
Perkusista Ginger Baker nie żyje. Był legendą rocka
Źródło: Getty Images
d2v7evt

Brytyjski perkusista był współzałożycielem zespołów "Cream" i "Blind Faith" w latach 60. wraz z Ericiem Claptonem i Jackiem Brucem. Później utworzył grupę "Ginger Baker's Air Force", która była połączeniem dźwięków rocka psychodelicznego, bluesa, jazzu i muzyki afrykańskiej.

O śmierci kultowego w pewnych kręgach muzyka donieśli administratorzy jego fanpage’a w mediach społecznościowych. - Z przykrością informujemy, że Ginger zmarł spokojnie tego ranka. Dziękujemy wszystkim za słowa wsparcia, które płynęły przez ostatnie tygodnie - napisano.

Zobacz też: Z tymi co się znają - Lech Janerka

Ginger Baker kilkanaście dni temu trafił do szpitala w stanie krytycznym. Rodzina nie podała informacji o przyczynie nagłego pogorszenia stanu zdrowia muzyka. W 2016 r. perkusista przeszedł operację na otwartym sercu.

d2v7evt

Założyciel "Cream" był uważany za jednego z najbardziej błyskotliwych perkusistów na świecie. Miał jednak wybuchowy charakter, który przeszkadzał mu w nawiązaniu dłuższych współprac. Regularnie wdawał się w bójki z innymi muzykami.

W 2012 r. powstał dokument "Uwaga Mr Baker!" w reżyserii Jaya Bulgera, który był zapisem 2-letniej wizyty twórcy w domu muzyka w Republice Południowej Afryki. Ginger Baker spędził w Afryce dekadę, żyjąc w zupełnym odosobnieniu. Film został nagrodzony Złotym Hejnałem na 53. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

d2v7evt

Podziel się opinią

Share
d2v7evt
d2v7evt