Trwa ładowanie...
db9ix9c

Ginger Baker jest w krytycznym stanie. Rodzina prosi o modlitwę

Ginger Baker to wirtuoz perkusji znany m.in. z zespołu Erika Claptona Cream. Artysta miał kilka lat temu poważne problemy kardiologiczne, a teraz trafił do szpitala w krytycznym stanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ginger Baker na koncercie w Londynie w styczniu 2016 r.
Ginger Baker na koncercie w Londynie w styczniu 2016 r. (Getty Images)
db9ix9c

Ginger Baker w 2016 r. przebył operację na otwartym sercu. Choć oficjalnie nie zakończył kariery, to cały czas miał problemy ze zdrowiem. 80-latek trafił niedawno do szpitala, o czym poinformowała jego rodzina. Rokowania nie są obiecujące.

"Rodzina Bakerów ze smutkiem ogłasza, że Ginger jest krytycznie chory i przebywa w szpitalu. Proszę, pamiętajcie o nim w swoich modlitwach" – napisano na profilu artysty na Twitterze.

Ginger Baker zaczął grać na perkusji w wieku 15 lat. W latach 60. dołączył do składu Blues Incorporated, gdzie poznał basistę Jacka Bruce'a. Razem z Bruce'em i Erikiem Claptonem stworzył supergrupę Cream. W latach 1966-1969 nagrali trzy albumy, które sprzedały się w 15 mln egzemplarzy.

db9ix9c

Zobacz także: Dawid Podsiadło i Taco Hemingway: inteligentne, autentyczne głosy młodego pokolenia

W 2005 r. Cream powróciło na scenę w oryginalnym składzie, dając serię koncertów w Royal Albert Hall i Madison Square Garden. W ostatnich latach występował w kwartecie Ginger Baker Jazz Confusion, ale po problemach z sercem w 2016 r. musiał odwołać kolejne koncerty. W 2009 r. wydał autobiografię "Hellraiser".

Obejrzyj: Z tymi co się znają - Lech Janerka

db9ix9c

Podziel się opinią

Share

db9ix9c

db9ix9c