Trwa ładowanie...
d2034vn
Megafon.pl
Muzyka

Pierwszy koncert Nicka Cave'a po śmierci syna

Nick Cave & the Bad Seeds rozpoczęli trasę promującą album "Skeleton Tree". Wokalista po raz pierwszy także udzielił wywiadu, w którym opowiedział o śmierci syna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwszy koncert Nicka Cave'a po śmierci syna
(Getty Images)
d2034vn

Występ otwierający tournée odbył się 13 stycznia w Hobart, w Australii. Pod tym adresem można znaleźć klipy dokumentujące wykonanie numerów "I Need You", "Girl in Amber", 'Magneto" czy nagrania tytułowego.

Nick Cave po raz pierwszy rozmawiał o śmierci swego nastoletniego syna Arthura, który spadł z klifu nieopodal Brighton i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Doświadczenie nazwał szalonym, przerażającym oraz trudnym. Opowiedział też o dokumencie "One More Time With Feeling", który towarzyszył płycie i który bardzo pomógł jemu i jego rozinie.

- Widziałem komentarze dotyczące filmu w mediach społecznościowych - opowiada artysta. - Dowiedziałem się, że otworzył on ludzi na coś głębszego. Zrozumiałem, jak wielu ludzi na całym świecie także straciło swych bliskich, jak wielu ludzi jest pogrążonych w żałobie. To były potężne emocje. Coś we mnie i w Susie (żonie muzyka - przyp. red) poruszyło. Dzięki temu przestaliśmy przez cały czas czuć się tak bezsilnie. Poczuliśmy, że zrobiliśmy coś dobrego dla Arthura, dla nas.

d2034vn

Zarejestrowany w czerni i bieli "One More Time With Feeling" to kruchy, surowy i prawdziwy zapis podróży artysty przez najtrudniejsze chwile w życiu. Trailer można obejrzeć tutaj. Dzieło, które wyreżyserował Andrew Dominik ("Chopper", "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda", "Zabić, jak to łatwo powiedzieć"), na DVD i Blu-rayu ukaże się trzeciego marca.

Nick Cave to jeden z bardziej cenionych i wpływowych przedstawicieli rocka i alternatywy. Znany jest nie tylko z działalności z zespołem The Bad Seeds, ale także solowej oraz z grupami Grinderman czy The Birthday Party. W ostatnich latach z Warrenem Ellisem często zajmuje się muzyką filmową ("Droga", "Gangster", "Propozycja" na podstawie scenariusza Cave'a). W listopadzie 2016 ukazał się ich soundtrack do miniserii "Mars", która emitowana będzie na kanale National Geographic. Longplay "Skeleton Tree" miał premierę we wrześniu 2016 roku.

Nick Cave z synami ONS.pl
Nick Cave z synami (ONS.pl)
d2034vn
d2034vn

Podziel się opinią

Share
d2034vn
d2034vn