Trwa ładowanie...

Bill Cosby pozostanie w więzieniu. Nie chciał poddać się terapii

Bill Cosby, który w kwietniu 2018 roku został skazany za przestępstwa seksualne, ubiegał się o zwolnienie warunkowe. Komisja odrzuciła jednak jego wniosek. Okazało się, że popularny kiedyś aktor nie chciał poddać się terapii dla przestępców seksualnych.

Share
Bill Cosby nie chciał poddać się terapii dla przestępców seksulanych.Bill Cosby nie chciał poddać się terapii dla przestępców seksulanych.Źródło: Materiały prasowe, fot: materiały prasowe
d96n90p

Bohater cieszącego się ogromną popularnością programu telewizyjnego "The Cosby Show" przez wiele lat w oczach opinii publicznej uchodził za wzorowy przykład głowy amerykańskiej rodziny. Widzowie postrzegali aktora przez pryzmat telewizyjnej postaci. Tymczasem skrywał się za nią osobnik, który dopuścił się wielu przestępstw o charakterze seksualnym.

Nieskazitelny wizerunek aktora runął w 2015 roku, kiedy to pojawiły się pierwsze oskarżenia skrzywdzonych kobiet. Na słynnej okładce "New York Magazine" ukazały się wizerunki 35 ofiar Crosby'ego, które oskarżyły go wykorzystywanie seksualne. Świat dowiedział się wówczas, że "ulubioną metodą" komika na zdobycie kobiety było odurzenie jej narkotykami.

Wiele oskarżeń i zarzutów, z powodu przedawnienia, musiało zostać przez sąd oddalonych. Ale nie wszystkie. Ostatecznie Bill Cosby został skazany 26 kwietnia 2018 roku. Zgodnie z wyrokiem aktor został wpisany do rejestru przestępców seksualnych i miał spędzić w zakładzie zamkniętym od 3 do 10 lat. Dokładny wymiar kary uzależniony jest od zachowania Cosby'ego podczas pobytu w więzieniu oraz od stanu jego zdrowia.

Środowisko filmowe mówi „stop” przemocy na uczelniach

Po trzech latach odsiadki Bill Cosby skorzystał z możliwości zwolnienia warunkowego. Komisja odrzuciła jednak jego wniosek. Rzecznika komisji Laura Treaster poinformowała, że głównym powodem oddalenia wniosku był fakt, że przez trzy lata Cosby nie chciał poddać się terapii dla przestępców seksualnych. A stan jego zdrowia umożliwia dalsze przebywanie w ośrodku penitencjarnym.

d96n90p

Rzeczniczka komisji dodała, że "urzędnicy rozpatrzą kolejny wniosek, gdy pan Bill Cosby podda się terapii. Na razie obowiązuje go więc maksymalny wymiar kary, co oznacza, że opuścić więzienie będzie mógł dopiero 25 września 2028 roku". Cosby w lipcu skończy 84 lata, możliwe jest więc, że pozostanie w zamknięciu aż do śmierci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d96n90p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d96n90p
d96n90p