Trwa ładowanie...
d48gj9t

Przywódca sekty skazany. Matka ofiary nie wierzy w jego skruchę

Catherine Oxenberg, gwiazda "Dynastii" i matka kobiety, która wpadła w szpony zbrodniczej sekty, skomentowała wyrok jej oprawcy. Keith Raniere został skazany na 120 lat więzienia, a Oxenberg zaczyna odzyskiwać wiarę w wymiar sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Catherine Oxenberg odetchnęła po usłyszeniu wyroku
Catherine Oxenberg odetchnęła po usłyszeniu wyroku (Getty Images)
d48gj9t

We wtorek 27 października zakończyła się trwająca kilka lat sprawa sekty NXIVMi jej przywódcy Keitha Raniere'a. Sędzia z Federalnego Sądu Okręgowego w Brooklynie wydał wyrok po wysłuchaniu trwających kilka godzin zeznań 15 ofiar, które do dziś zmagają się z traumą i walczą o powrót do zdrowia. 60-latek miał serię zarzutów, m.in. handel ludźmi w celach seksualnych, za co został skazany na 120 lat więzienia

Jedną z ofiar Raniere'a była India Oxenberg. Do sekty NXIVM dołączyła w wieku 19 lat. Podczas składania zeznań płakała, opowiadając o koszmarze, jaki tam przeżyła. Raniere wypalił jej piętno, gwałcił i głodził, by "wyglądała jak 12-latka".

Najgłośniejsze zdrady w show-biznesie

Jej matka po ogłoszeniu wyroku napisała na Twitterze: "Raniere mówił w sądzie o swojej niewinności, twierdził, że ofiary kłamały w swoich zeznaniach, a następnie powiedział, że jest 'głęboko skruszony'. Tylko potwór zdyskredytowałby swoje ofiary. Typowy socjopata".

d48gj9t

"Niestety, maltretował i wykorzystywał moją ukochaną córkę i wiele innych kobiet. Teraz odradza się moja wiara w wymiar sprawiedliwości" – dodała była gwiazda serialu "Dynastia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48gj9t

Podziel się opinią

Share
d48gj9t
d48gj9t