Trwa ładowanie...
d2oi36k

Gwałcił i wypalał piętno gorącym żelazem. Lider niebezpiecznej sekty skazany na 120 lat więzienia

Zapadł wyrok w głośnej sprawie Keitha Raniere'a, guru sekty NXIVM. 60-latek usłyszał zarzuty m.in. handlu ludźmi. Na sali rozpraw spotkał się ze swoimi ofiarami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Keith Raniere usłyszał wyrok 120 lat pozbawienia wolności
Keith Raniere usłyszał wyrok 120 lat pozbawienia wolności (Materiały prasowe)
d2oi36k

We wtorek 27 października zakończyła się trwająca kilka lat sprawa sekty NXIVMi jej przywódcy Keitha Raniere'a. Sędzia Nicholas G. Garaufis z Federalnego Sądu Okręgowego w Brooklynie wydał wyrok po wysłuchaniu trwających kilka godzin zeznań 15 ofiar, które do dziś zmagają się z traumą i walczą o powrót do zdrowia.

"The New York Times" relacjonuje, że jako pierwszy przemówił świadek zidentyfikowany jako Camila. Kobieta drżącym głosem relacjonowała, jak 45-letni Raniere zaczął ją wykorzystywać seksualnie, gdy miała 15 lat.

Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. protestów kobiet. Marta Lempart mu ostro odpowiada:

Podczas ich 12-letniego związku Raniere wymagał, aby była gotowa do seksu o każdej porze dnia i nocy. Kazał jej ważyć mniej niż 45 kg i nakazał jej aborcję.

d2oi36k

Świadek powiedziała, że ​​raz próbowała popełnić samobójstwo.

- Chcę iść dalej, ale on zranił mnie na wiele sposobów - wyznała przed sądem, dodając, że ​​wciąż ma problemy ze zrozumieniem granicy między znęcaniem się a normalnym związkiem.

To tylko jedna z szokujących historii związanych z niebezpiecznym kultem i jego założycielem, którą usłyszała ława przysięgłych.

d2oi36k

NXIVM oficjalnie była to założona przez Keitha Raniere'a w 1998 r. firma zajmująca się marketingiem i rozwojem osobistym. W rzeczywistości była piramidą finansową i niebezpieczną sektą wykorzystującą w kobiety, która przeniknęła do Hollywood i show-biznesu.

NXIVM miało oddziały w USA, Meksyku i Kanadzie, a z usług organizacji korzystało w szczytowym okresie kilkanaście tys. osób.

W 2017 r. w "The New York Times" opublikował głośny artykuł, w którym aktorka Sarah Edmondson ujawniła szokujące kulisy działania "firmy", w której zmuszano kobiety do głodówek, nazywano niewolnicami, wykorzystywano seksualnie i wypalano im inicjały założyciela NXIVM.

W przemówieniu przed sądem Raniere ubrany w niebieski strój więźnia utrzymywał, że jest niewinny i stwierdził, że niektóre ofiary kłamią.

d2oi36k

Powiedział też, że jest mu "bardzo przykro", argumentując, że nie chciał sprawiać tyle bólu i złości.

- To, gdzie teraz jestem, jest spowodowane wyłącznie przeze mnie - mówił Raniere. - To wszystko moja zasługa.

Gazeta relacjonuje, że gdy oskarżony wahał się między przepraszaniem a obwinianiem kobiet, jedna z jego ofiar i byłych dziewczyn, Toni Natalie, schowała twarz w dłoniach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2oi36k

Podziel się opinią

Share
d2oi36k
d2oi36k