Trwa ładowanie...

Radek Liszewski jest właścicielem apartamentów w Zakopanem. "Straty są duże"

Przez pandemię koronawirusa wielu przedsiębiorców ponosi ogromne koszty. Wśród nich są m.in. Radek Liszewski i jego żona. Jak udało nam się dowiedzieć, turyści odwołali swoje rezerwacje aż do września.

Radek Liszewski jest właścicielem apartamentów w Zakopanem. "Straty są duże"Źródło: East News
d4a4u9i
d4a4u9i

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu przedsiębiorcom, którzy prowadzą hotele, agroturystykę czy działalność turystyczną. Według najnowszych zaleceń na razie nie ma mowy o jakichkolwiek podróżach czy wyjazdach. Nawet po Polsce.

Szybko rozprzestrzeniający się wirus sprawił, że rząd podjął radykalne kroki dotyczące przemieszczania się. W obecnej sytuacji możemy wychodzić tylko do sklepu, apteki czy na krótki spacer z psem. W związku z tym wielu Polaków odwołuje swoje świąteczne wypady do rodziny, wyjazdy na majówkę i inne plany związane z opuszczaniem swojego miejsca zamieszkania.

Okazuje się, że sytuacja przedsiębiorców jest zła. Należą do nich Radek Liszewski wraz z żoną, którzy są właścicielami apartamentów na wynajem w Zakopanem.

ZOBACZ: Radek Liszewski o disco polo: "W latach '90 to nie było wybitne i najwyższych lotów"

- Na dzień dzisiejszy wszystkie rezerwacje zostały odwołane. Ci, którzy mieli zarezerwowane pobyty wakacyjne w lipcu i sierpniu, też już zrezygnowali Teraz przesuwają nam się terminy wrześniowe. Sytuacja jest poważna. Jeśli cokolwiek się ruszy, to dopiero na Boże Narodzenie. Straty są duże - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską Dorota Liszewska, żona muzyka, która na co dzień zajmuje się obsługą apartamentów.

d4a4u9i

W przypadku Liszewskich plusem jest to, że nie zatrudniają nikogo przy prowadzeniu biznesu. W związku z tym nie muszą redukować stanowisk.

Zapisz się do naszego specjalnego newslettera o koronawirusie.

- Nie mamy kogo zwalniać. Ale gdybyśmy mieli pracowników, to pewnie byśmy się nad tym mocno zastanawiali - wyznała.

Liszewska nie ukrywa, że straty są ogromne. Cena za noc w jednym apartamencie to ok. 350 zł.

- Mamy już cały marzec i kwiecień w plecy. Do tego lipiec i sierpień, a opłaty cały czas ponosimy. Płacimy czynsz, bo te apartamenty są w budynku z innymi apartamentami. Będę teraz wnioskować o jego obniżenie. Z tego co słyszę, to chyba nic nam się nie należy od państwa - dodała.

d4a4u9i

Dorota Liszewska podkreśla, że nie jest odosobniona, ponieważ wielu przedsiębiorców prowadzących biznesy ma ten sam problem. Niektórzy muszą też decydować się na zwolnienia pracowników.

Przeczytaj: Tomasz Karolak o sytuacji swojego teatru: "Przeżywamy totalny kryzys"

Jak udało nam się dowiedzieć, w nieco lepszej sytuacji jest Anna Korcz, która prowadzi "Zacisze". Sala bankietowa miała zarezerwowanych już kilka wesel na kwiecień i maj, ale pary zdecydowały się na przełożenie terminu ślubu na jesień lub przyszły rok.

Jednak pieniądze, które miały wpłynąć na konto właścicieli są "zamrożone", dopóki organizacja przyjęcia nie rozpocznie się na nowo. A opłaty za utrzymanie "Zacisza" wciąż trzeba ponosić. Właściciele nie podjęli jeszcze konkretnych działań i czekają na rozwój sytuacji.

d4a4u9i

Skontaktowaliśmy się też ze SPA dr Ireny Eris na Wzgórzach Dylewskich, gdzie od lat bardzo chętnie jeżdżą gwiazdy. Wielu celebrytów wybiera to miejsce na rodzinne święta wielkanocne. Niestety, nie udało nam się dodzwonić, co najprawdopodobniej świadczy o tym, że popularne przez cały rok miejsce jest zamknięte. Nie wiadomo, kiedy znowu będą mogli pojawić się tam goście.

Jeśli macie dokonane rezerwacje do teatrów, na wyjazdy, spróbujcie przełożyć je na nowy termin. Wspierajmy polskich przedsiębiorców.

Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo "dziękuję", nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.

d4a4u9i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a4u9i