Trwa ładowanie...
d4ss0rh

Restauracja Magdaleny Schejbal w Zakopanem zajęta przez komornika

Zakopiańska restauracja Magdaleny Schejbal i jej partnera została zamknięta na dzień przed Wigilią. Powodem są zaległości w opłatach czynszu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Schejbal nie ma powodzenia w interesach.
Magdalena Schejbal nie ma powodzenia w interesach. (Materiały prasowe)
d4ss0rh

Magdalena Schejbal na planie serialu "Szpilki na Giewoncie" poznała Sławomira Ziębę-Drzymalskiego i dla niego zmieniła swój styl życia. Aktorka przeprowadziła się do Zakopanego, choć nie zrezygnowała z etatu w warszawskim teatrze Ateneum. Pomimo nacisków rodziny nie zdecydowali się na ślub.

Podobnie jak inni celebryci, postawili na własny biznes. Półtora roku temu Schejbal z partnerem założyli restaurację "Dworzec" przy Krupówkach. Lokal o powierzchni 620 m kw. już wcześniej cieszył się renomą, gdyż powstał na przełomie XIX i XX wieku, będąc pierwszym domem kultury w Zakopanem.

Zobacz: Magdalena Schejbal: "Zostałam panią bizneswoman"

Nowi najemcy również zadbali o utrzymanie artystycznej atmosfery. Organizowali koncerty, wystawy i wykłady. Niestety, nie udało im się opłacać rachunków na czas.

d4ss0rh

23 grudnia br. przy udziale policji i komornika właściciel, czyli zakopiański oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, przejął lokal.

W rozmowie z "Gazetą Krakowską" Sławomir Zięba-Drzymalski wyjaśnia, że sprawa jest bardziej skomplikowana.

- Lokal opuściliśmy dobrowolnie po rozprawie sądowej w sprawie wydania go właścicielowi. Stało się tak mimo że zaledwie w czerwcu podpisaliśmy nową umowę najmu. O tym, jak rozwiązać kwestię zaległych płatności, cały czas rozmawialiśmy, bo zależało nam na kontynuowaniu działalności lokalu. Tu nic nie było tak jednoznaczne, jak wiele osób mogłoby sądzić - ocenił.

Mężczyzna dodał, że jego słynna partnerka nie jest już udziałowcem spółki zarządzającej restauracją i nie powinno się jej wiązać z kwestią zaległego czynszu.

d4ss0rh

Podziel się opinią

Share
d4ss0rh
d4ss0rh