Trwa ładowanie...
db9ix9c

Richard Bona na Gdańsk Lotos Siesta Festival!

26 kwietnia 2020 o 19:00 w Filharmonii Bałtyckiej jeden z najbardziej zaprzyjaźnionych ze Siestą artystów uświetni
X edycję koncertowej twarzy audycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Richard Bona wystąpi na kolejnym festiwalu Gdańsk LOTOS Siesta Festival
Richard Bona wystąpi na kolejnym festiwalu Gdańsk LOTOS Siesta Festival (Fot. Rebecca Meek)
db9ix9c

Miłośnikom muzyki podróżniczej, spod znaku etno, jazzu i okolic nie wypada wręcz przypominać, ale nie zaszkodzi zaznaczyć: Richard Bona - Geniusz.

Prawdopodobnie najbardziej wszechstronny muzyk naszych czasów, multiinstrumentalista, niedościgły wirtuoz basu, wokalista rozpoznawalny po pierwszej frazie, kompozytor, lider – człowiek instytucja. Urodzony w wiosce w centralnym Kamerunie przez Rumunię i Paryż dotarł do Nowego Jorku, gdzie jego charyzmę natychmiast docenili najwięksi giganci jazzu: Bobby McFerrin, Wynton Marsalis, Joe Zawinul, zespół Steps Ahead i wreszcie sam Pat Metheny, który zaoferował mu miejsce w swojej legendarnej "Grupie”.

Zobacz też: Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2020. Poznaj gości wydarzenia

db9ix9c

Bona objechał świat dookoła w towarzystwie legend, by wkrótce zasłynąć jako autor własnych projektów, silnie zakorzenionych w afrykańskiej tradycji, zarazem jednak o europejskiej tradycji harmonicznej i amerykańskiej swobodzie właściwej jazzowemu światu.

Richard Bona dla audycji Siesta to artysta "założycielski”, obecny od pierwszej płyty – aż trudno uwierzyć, że nigdy nie wystąpił na Festiwalu! Można pomyśleć, że organizatorzy wyczekiwali (do)godnej okazji, która właśnie nadchodzi: Richard Bona uświetni jubileuszową edycję Gdańsk Lotos Siesta Festival nową muzyką, w nowym składzie, zwiastując kolejny, długo oczekiwany po fenomenalnym "Heritage”, album.

Richard Bona wystąpi z Alfredo Rodriguezem, kubiańskim mistrzem fortepianu kształconym w konserwatorium w Hawanie. Znajomość obu muzyków trwa od produkowanego przez Quincy Jonesa albumu Tocororo. A dołącza do nich śpiewający perkusista Pedrito Martinez, znany choćby ze współpracy z Brucem Springsteenem, Wyntonem Marsalisem czy Stingiem.

Richard Bona & Alfredo Rodriguez feat. Pedrito Martinez oraz organizatorzy Festiwalu zapraszają na muzyczne afrokubańskie święto 26 kwietnia 2020, g. 19.00 Filharmonia Bałtycka. Bilety w e-bileteriach i salonach empik w całym kraju oraz przez stronę www.modernlook.pl

db9ix9c

Podziel się opinią

Share

db9ix9c

db9ix9c