Trwa ładowanie...
d1g7twu

Robert De Niro obciął żonie alimenty. Narzeka na zarobki przez pandemię

Przykład Roberta De Niro pokazuje, że nawet legendarny aktor, multimilioner, właściciel sieci hoteli i restauracji może mieć problemy z pieniędzmi przez koronawirusa. - Będzie miał szczęście, jeśli zarobi kilka milionów – mówił adwokat, który broni De Niro przed roszczeniami żony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert De Niro
Robert De Niro (ONS.pl)
d1g7twu

Robert De Niro rozstał się z drugą żoną, Grace Hightower w 2018 r. Do rozwodu jednak jeszcze nie doszło, bowiem małżonkowie nie mogą się dogadać co do podziału majątku. A jest co dzielić, ponieważ 76-letni aktor zarabia nie tylko na kolejnych filmach, ale jest także właścicielem 41 restauracji i 18 hoteli w obu Amerykach, Europie, Azji, Afryce i Australii. Biznes De Niro mocno ucierpiał przez pandemię koronawirusa, co odczuła także jego żona i dzieci (8 i 21 lat).

Ilona Felicjańska rozwodzi się. Nie zamierza walczyć o męża

Jak donosi "Daily Mail", Hightower zleciła swoim adwokatom wywalczenie należnych jej pieniędzy. Przed pandemią kobieta dostawała od męża 100 tys. dol. miesięcznie, a w ostatnich miesiącach debet na karcie został zmniejszony o połowę. Obrońcy De Niro tłumaczą, że miał prawo obciąć jej pieniądze na wydatki. W intercyzie widnieje bowiem zapis, że aktor będzie płacił żonie 1 mln dol. rocznie, ale pod warunkiem, że jego roczny zysk wyniesie co najmniej 15 mln dol.

d1g7twu

Tymczasem hotele i restauracje generują straty. W kwietniu De Niro miał być 3 mln dol. na minusie, a w maju doszło kolejne 1,87 mln dol. straty. – Mój klient będzie szczęściarzem, jeśli w tym roku zarobi chociaż 7,5 mln dol. – tłumaczył adwokat aktora, który o pieniądzach z "Irlandczyka" już dawno zapomniał. A zdjęcia do kolejnego filmu zostały przełożone na bliżej nieokreślony termin.

Robert De Niro i Grace Hightower tuż przed ogłoszeniem separacji ONS.pl
Robert De Niro i Grace Hightower tuż przed ogłoszeniem separacji (ONS.pl)

Według prawnika De Niro nie ma żadnej gotówki, a swoje biznesy ratował pożyczkami z programu rządowego dla firm. Dokładnie czternastoma pożyczkami na łączną kwotę 28 mln dol. Obrońca mówił przed sądem, że przez rozrzutność i ciągłe roszczenia Hightower 76-latek nie może jeszcze myśleć o emeryturze.

- Nie wierzę, że człowiek, którego majątek jest wart pół miliarda dolarów, który zarabiał 30 mln dol. rocznie nagle w marcu musi obcinać alimenty o połowę – mówił obrońca Grace Hightower. Ostatecznie sąd stanął jednak po stronie De Niro i przyznał mu rację, że w obecnej sytuacji nie musi płacić żonie 100 tys. dol. miesięcznie, ale o połowę mniej. Aktor musi jedynie dać żonie 75 tys. dol., które matka jego dzieci przeznaczy na wynajem letniego domu.

Drena to adoptowana córka Roberta De Niro ONS.pl
Drena to adoptowana córka Roberta De Niro (ONS.pl)

Przypomnijmy, że Robert De Niro i Grace Hightower pobrali się w 1997 r. i po 21 latach ogłosili separację. Pierwszą żoną aktora była Diahnne Abbott, aktorka drugoplanowa występująca m.in. w "Taksówkarzu". Ich małżeństwo trwało od 1976 do 1988 r. Mają 43-letniego syna Raphaela. De Niro adoptował też córkę Abbott z poprzedniego małżeństwa, Drenę. Aktorkę, która w dorosłym życiu często występowała u boku ojczyma (m.in. "Fakty i akty", "Dochodzenie").

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1g7twu

Podziel się opinią

Share
d1g7twu
d1g7twu