Trwa ładowanie...

Święta z Magdą Gessler. Makowiec za 110 zł, 6 szt. pierogów za 45 zł

Magda Gessler oferuje świąteczny catering. Można zbankrutować, przygotowując kolację dla całej rodziny. Skromna kolacja dla 4 osób to koszt powyżej 500 zł.

Share
Święta z Magdą Gessler. Makowiec za 110 zł, 6 szt. pierogów za 45 złŹródło: Youtube.com
d2t0et2

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Coraz więcej osób decyduje się korzystać z usług cateringów, aby zaoszczędzić czas. Niestety, nie zawsze pieniądze. Magda Gessler wychodzi naprzeciw naszym potrzebom i w ofercie jej lokali znajdują się świąteczne ciasta i potrawy.

Ceny jednak zwalają z nóg.

ZOBACZ: Magda Gessler przerażona wizją spania pod namiotem: "Lubię luksusy, odkąd się urodziłam"

Świąteczne ciasta od Magdy Gessler

Postanowiliśmy sprawdzić, ile trzeba zapłacić za popularne świąteczne ciasta od najbardziej znanej restauratorki w Polsce. Do tej pory nie możemy się otrząsnąć.

d2t0et2

Otóż za makowiec trzeba zapłacić 110 zł/kg. Warto podkreślić, że tego typu ciasto jest dosyć ciężkie i przy większej ilości będzie to spory wydatek.

Dla porównania zadzwoniliśmy też do cenionej i popularnej Cukierni Sowa. Uprzejma pani poinformowała nas, że za kilogram makowca trzeba zapłacić 38,90 zł. Średnio jedno ciasto waży 1,2 kg.

Sernik u Magdy Gessler jest nieco tańszy. To koszt 65 zł/kg. Z kolei u Sowy za domowy wypiek zapłacić trzeba 38,90 zł/kg.

Na koniec piernik, który w czasie świąt też gości w wielu polskich domach. Magda Gessler proponuje go klientom za 65 zł/kg.

d2t0et2

Ceny świątecznych potraw od Magdy Gessler

Zupa grzybowa i barszcz czerwony to dwie podstawowe zupy w czasie świąt Bożego Narodzenia. Magda Gessler wraz ze swoimi pracownikami może je przygotować na specjalne zamówienie. Musicie się jednak liczyć ze sporym wydatkiem.

Za 0,9l barszczu trzeba zapłacić 35 zł, natomiast za taką samą pojemność zupy grzybowej 55 zł. Średnio 0,9l starczy dla ok. 3 osób.

Do barszczu nie może zabraknąć uszek z kapustą i grzybami. U Gessler 10 szt. za jedyne 35 zł. Średnia cena w sklepie to poniżej 30zł/kg.

d2t0et2

Zaskakująca jest również cena pierogów z kapustą i prawdziwkami. 6 szt. za bagatela 45 zł. A umówmy się, że 6 szt. to dość mała porcja i jedna osoba spokojnie mogłaby tyle zjeść. W przypadku 4-osobowej rodziny to wydatek ok. 270 zł.

Do najtańszych nie należą też śledzie. Restauratorka oferuje kilka wersji tej ryby w cenie 38 zł za 300 g. Skromna porcja za wysoką cenę.

Święta z Magdą Gessler

Ile na święta z potrawami od Magdy Gessler musiałaby wydać czteroosobowa rodzina? Już liczymy. Powiedzmy, że zamówimy 1 l barszczu za 35 zł; 20 uszek, co daje razem 70 zł; pół kilograma śledzi za 57 zł, 4 porcje pierogów za 270 zł, a także pół kilograma makowca za 55 zł i pół kilograma sernika za ok. 30 zł. Razem daje to ponad 500 zł, a nie jest to wystawna kolacja, a jedynie kilka podstawowych potraw dla 4 osób. Do tego dochodzi pieczywo, może alkohol.

Gdyby zamówić 12 potraw dla czterech osób, to z pewnością trzeba liczyć się z kosztem między 1500-2000 zł.

Jak widać Magda Gessler słono sobie liczy za świąteczne potrawy. Część osób z pewnością nie może sobie na to pozwolić, ale klientów też nie brakuje.

d2t0et2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t0et2