Trwa ładowanie...
d1vbz99

The Beatles mają nowy rekord Guinnessa. "Abbey Road" znowu na szczycie

Legendarny album Beatlesów z 1969 r. doczekał się jubileuszowej reedycji i wskoczył na szczyt brytyjskiej listy przebojów. Trudno będzie pobić ten rekord.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Abbey Road" to legendarna płyta i nie mniej legendarna okładka
"Abbey Road" to legendarna płyta i nie mniej legendarna okładka (Materiały prasowe)
d1vbz99

"Abbey Road" ukazał się 26 września w Wielkiej Brytanii, a w USA 1 października 1969 r. 11 album studyjny czwórki z Liverpoolu zdobywał listy przebojów na całym świecie. I choć od premiery minęło już pół wieku, to ludzie ciągle go kupują w ogromnych ilościach.

Obejrzyj: Sołtysik z dumą o swoim wieku: "Jestem fanem The Beatles. To staroć i retro"

49 lat i 252 dni – taki wynik zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najdłuższy czas między premierowym sukcesem a ponownym wdrapaniem się na szczyt najlepiej sprzedających się albumów. Ustanowienie tego rekordu przez "Abbey Road" nie byłoby możliwe, gdyby nie jubileuszowe wydanie z okazji 50. rocznicy., które ukazało się tydzień temu.

d1vbz99

Zobacz także: The Beatles wracają po 50 latach. Kulisy powstania albumu "Abbey Road"

"Abbey Road" to legendarna płyta i nie mniej legendarna okładka Materiały prasowe
"Abbey Road" to legendarna płyta i nie mniej legendarna okładka

Choć "Abbey Road" było już wielokrotnie wznawiane w różnych formach, to fani nie przepuszczą okazji, by kupić jeszcze jedną wersję. Szczególnie, że wydawca kusił ekskluzywnym wydaniem (różne warianty z CD, Blu-Ray i LP) i wcześniej niepublikowanymi nagraniami z próby.

Oryginalne "Abbey Road" przez trzy lata od premiery rozeszło się w 7,6 mln egzemplarzy. Najnowsze wydanie zaowocowało powrotem na szczyt brytyjskiego Top 10, ale już wcześniej album sprzedawał się jak świeże bułeczki. Np. w latach 2009-2011 r. to właśnie "Abbey Road" było najlepiej sprzedającym się winylem na świecie.

d1vbz99

Podziel się opinią

Share

d1vbz99

d1vbz99