Trwa ładowanie...

Tom Hanks pomaga w wynalezieniu szczepionki. Od miesiąca jest zdrowy

Tom Hanks był jedną z pierwszych gwiazd światowego formatu, które okazały się nosicielami koronawirusa. Aktor na szczęście wyzdrowiał i dziś pomaga opracować szczepionkę.

Tom Hanks pomaga w wynalezieniu szczepionki. Od miesiąca jest zdrowyŹródło: Getty Images
d1dwuzg
d1dwuzg

Tom Hanks i jego żona, Rita Wilson, w trakcie walki z COVID-19 dzielili się optymistycznymi wpisami w mediach społecznościowych. Wiele osób podtrzymywali na duchu i dawali nadzieję, że inni chorzy też pokonają chorobę. Wyzdrowieli w połowie kwietnia i natychmiast ruszyli z pomocą. Oprócz wsparcia finansowego Hanks mógł zaoferować swoją uodpornioną krew do badań, które prowadzi się z myślą o opracowaniu szczepionki.

Hanks nie poprzestał na jednorazowym oddaniu krwi. Ostatnio znowu wrzucił na swój profil na Instagramie zdjęcia z workami osocza, które lekarze pozyskali z jego krwi.

Przypomnijmy, że Tom Hanks chorował przez blisko 3 tygodnie. Koronawirusem zaraził się podczas pobytu w Australii. Dzięki pomocy lekarzy u gwiazdora i jego żony objawy ustąpiły. Mogli wrócić do rodzinnych Stanów i stamtąd zaczęli udzielać wywiadów, w których opowiadali o swojej walce z koronawirusem.

d1dwuzg

- Dowiedzieliśmy się właśnie, że mamy w sobie przeciwciała na wirusa – przyznał w jednym z programów, upraszczając nieco sprawę. Aktor oznajmił wtedy, że razem z Ritą oddaje osocze dla naukowców.

- Nie tyle, że zostaliśmy o to poproszeni. Powiedzieliśmy: "chcecie naszą krew? Możemy oddać osocze?". Fakt jest taki, że będziemy oddawać je do tych miejsc, gdzie pracuje się - jak chciałbym to nazwać - nad Hank-ccine - powiedział Tom (gra słów; z ang. "vaccine" to szczepionka).

Obejrzyj: Najgłupsze wypowiedzi gwiazd o koronawirusie

d1dwuzg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dwuzg