Trwa ładowanie...

Tom Hanks z żoną oddaje krew. Tak może pomóc w stworzeniu szczepionki

Medycy i naukowcy na całym świecie nawołują do tego, by osoby, które przeszły COVID-19, oddawały krew. Może ona pomóc w stworzeniu szczepionki przeciwko koronawirusowi. Tom Hanks i jego żona nie czekali, aż ktoś do nich przyjdzie ze specjalnym zaproszeniem.

Tom Hanks z żoną oddaje krew. Tak może pomóc w stworzeniu szczepionkiŹródło: Getty Images
d3pnsxx
d3pnsxx

Tom Hanks dał ludziom kolejny powód, by go kochać. Aktor i jego żona, Rita Wilson, w trakcie walki z COVID-19 dzielili się optymistycznymi wpisami w mediach społecznościowych. Wiele osób podtrzymywali na duchu i dawali nadzieję, że inni chorzy też pokonają chorobę. Hanks i Wilson są już zdrowi i chcą pomóc, jak tylko mogą. Wykonali więc niezwykle ważny ruch.

Zobacz: Szczepionka na koronawirusa. "Tu nie chodzi o robienie biznesu"

Tom Hanks blisko 3 tygodnie chorował na COVID-19. Zaraził się koronawirusem podczas pobytu w Australii. Dzięki pomocy lekarzy u gwiazdora i jego żony objawy ustąpiły. Mogli wrócić do rodzinnych Stanów. Stamtąd udzielają nowych wywiadów, w których opowiadają o tym, jak wyglądała ich walka z koronawirusem.

Hanks wziął udział w nagraniu radiowego programu "Wait Wait... Don't Tell Me!". Tam podzielił się nowinami.

d3pnsxx

- Dowiedzieliśmy się właśnie, że mamy w sobie przeciwciała na wirusa - przyznał, upraszczając nieco.

Aktor oznajmił wszystkim, że razem z Ritą oddaje osocze dla naukowców.

- Nie tyle, że zostaliśmy o to poproszeni. Powiedzieliśmy: "chcecie naszą krew? Możemy oddać osocze?". Fakt jest taki, że będziemy oddawać je do tych miejsc, gdzie pracuje się - jak chciałbym to nazwać - nad Hank-ccine - powiedział Tom (gra słów; z ang. "vaccine" to szczepionka).

W ślady Hanksa mogą iść inne osoby, które wyzdrowiały z COVID-19. O tym mówi się też w Polsce. Regionalne Centra Krwiodawstwa zachęcają do oddawania osocza, które może pomóc zarażonym.

d3pnsxx

Polska jest kolejnym krajem, w którym zaczęto wykorzystywać osocze ozdrowieńców w leczeniu koronawirusa. Przykłady z innych państw pokazują bowiem, że tego typu terapia przynosi bardzo dobre efekty. Wcześniej była ona wykorzystywana m.in. przy leczeniu chorych na SARS.

Hanks przypomina, że w walce z pandemią liczy się pomoc każdej osoby.

- Możemy myć ręce, pilnować dystansu do ludzi, nosić maski - powiedział ostatnio aktor. - To ten najmniejszy wkład. Najważniejsze jest to, żeby szanować wszystkich tych ludzi, którzy pracują dla społeczeństwa: medyków, dostawców, pracowników sklepów i dostawców jedzenia - podkreślił.

d3pnsxx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pnsxx