Trwa ładowanie...

Weinstein chce wyjść z więzienia. Grozi mu tym razem 140 lat za kratami

Wygląda na to, że Harvey Weinstein ma najbardziej zdeterminowanych prawników, o jakich słyszały media. Skompromitowany producent i przestępca seksualny chce odwołać się od wyroku. Za kilka tygodni może usłyszeć kolejny.

Harvey Weinstein nie ustaje w próbach wyjścia na wolnośćHarvey Weinstein nie ustaje w próbach wyjścia na wolnośćŹródło: Getty Images
d45c8cl
d45c8cl

Od 24 lutego 2020 r. Harvey Weinstein odsiaduje wyrok 23 lat pozbawienia wolności. 68-letni były producent został skazany za gwałt na aktorce Jessice Mann oraz napaść seksualną na asystentkę produkcji "Project Runway" Mimi Haleyi. Prawdopodobnie resztę życia spędzi w więzieniu, biorąc pod uwagę doniesienia o jego złym stanie zdrowia. W dobrej kondycji zdają się być jego finanse, bo dalej stać go na opłacanie sztabu prawników, którzy pracują nad tym, by wyciągnąć go z więzienia.

Według nowych doniesień - Weinstein ma zamiar odwołać się od wyroku z lutego 2020 r. Tymczasem niebawem czeka go kolejny proces o gwałty.

Zobacz: Przestępstwa seksualne w show-biznesie. Przykładów nie brakuje

Amerykańskie media podają, że Harvey Weinstein za 3 miesiące zamierza odwołać się od wyroku sądu na Manhattanie. Wszystko wskazuje na to, że prawnicy nie tracą nadziei, że ich klient ma jeszcze szansę wyjść z więzienia. Sprawa wygląda tym ciekawej, że nie minęły cztery miesiące odkąd sąd odrzucił apelację Weinsteina w sprawie wyroku skazującego go na 23 lata życia za kratami.

d45c8cl

Wiadomo, że Weinsteina czeka kolejny proces. Tym razem w Kalifornii, gdzie pozew przeciwko byłemu producentowi złożyło 5 kobiet. Oskarżają go o gwałty, napaści na tle seksualnym i zastraszanie. Prokuratura z Los Angeles postawiła byłemu gwiazdorowi 11 zarzutów. Jeśli zostanie skazany, czeka go 140 lat więzienia.

A to nie wszystko. Od listopada wiadomo o kobiecie z Wielkiej Brytanii, która była pracownicą Weinsteina i po latach złożyła w sądzie pracy "zdumiewające zarzuty potwornego wykorzystywania seksualnego", dokonanego przez Harveya Weinsteina.

Prawnik rzekomej ofiary podkreślił, że sędziowie nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z tak potwornymi zarzutami.

d45c8cl

- Moja klientka w czasie zatrudnienia doznała molestowania seksualnego o prawdziwie szokującym charakterze, zgodnym z tym, za które pan Weinstein został skazany w USA – przyznał prawnik kobiety. Jej tożsamość, wiek i inne dane nie zostały podane do wiadomości publicznej.

d45c8cl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45c8cl