Trwa ładowanie...

Werbowała niewolnice do sekty. Kolejna aktorka przerywa milczenie

Allison Mack była jedną z najwyżej postawionych członkiń sekty NXIVM. Jej przywódca - Keith Raniere - został skazany na 120 lat więzienia. Mack czeka na swój wyrok, a w międzyczasie pojawiają się historie osób, które próbowała zwerbować do organizacji.

Allison Mack grozi wiele lat więzienia za działalność w sekcie NXIVMAllison Mack grozi wiele lat więzienia za działalność w sekcie NXIVMŹródło: Getty Images
ddzs40t
ddzs40t

Allison Mack była prawą ręką Keitha Raniere, przywódcy NXIVM. Pod przykrywką organizacji, która pomagała w samorozwoju, działała sekta i tajna grupa seksualnych niewolnic Raniere. W grupie panowała ścisła hierarchia. Każda zwerbowana dziewczyna miała swoją "panią", te z kolei odpowiadały przed wyżej postawionymi członkiniami sekty, a na samym szczycie była właśnie Allison Mack.

Kobietom wypalano nad łonem inicjały Mack i Raniere. Były zmuszane do odchudzania się; nie mogły jeść, jeśli nie dostały pozwolenia, a co najgorsze zastraszano je, by nigdy nie mogły odejść i wyjawić prawdy. Kilka się jednak odważyło, co można oglądać w serii HBO - "Przysięga".

Zobacz: "Odkrywamy karty". Juliusz Machulski: "jestem rozczarowany rządzącymi"

Finałowy odcinek "Przysięgi" zbiegł się z ogłoszeniem wyroku dla Keitha Raniere. Lider sekty został skazany na 120 lat więzienia. O handel żywym towarem, nielegalne przetrzymywanie kobiet, zmuszanie do okrutnych praktyk i seksu z Ranierem oskarżana jest Allison Mack. Nie ogłoszono jeszcze, kiedy była aktorka "Smallville" usłyszy swój wyrok.

ddzs40t

W mediach jednak sprawa nie cichnie. Dziennikarze "Page Six" rozmawiali z aktorką Alaina Huffman, która podobnie jak Mack występowała w serialu "Smallville".

Okazuje się, że Mack próbowała zwerbować koleżankę z planu do sekty.

- Ally była ode mnie kilka lat młodsza, a wyglądała kwitnąco. Była bardzo poukładana, sprawiała wrażenie bardzo niezależnej kobiety - wspomina.

- Zapraszała mnie kilka razy na ich różne wydarzenia, ale z jakiegoś powodu nigdy się tam nie pojawiłam. Może dlatego że byłam mężatką, miałam dzieci i co innego sprawiało, że stąpałam twardo po ziemi i nie potrzebowałam takiego wsparcia. Ale rozumiem ich silę przyciągania - wyznała.

Aktorka przyznała, że wszyscy na planie "Smallville" doskonale wiedzieli, że Mack należy do organizacji i że planowała przeprowadzić się do ich siedziby w Albany, by zaangażować się w działalność w NXIVM na 100 proc. I tak się potem faktycznie stało.

ddzs40t

Huffman przyznała, że do NXIVM próbowała ją przekonać także Bonnie Piesse, aktorka "Gwiezdnych wojen", która sama dała się wciągnąć sekcie.

Bonnie jest jedną z bohaterek "Przysięgi". To m.in dzięki jej odwadze udało się doprowadzić do ujawnienia okrutnych praktyk lidera NXIVM.

ddzs40t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddzs40t