Trwa ładowanie...

Wiktor Zborowski zostanie wolontariuszem na oddziale covidowym? Aktor złożył deklarację

Wiktor Zborowski należy do wąskiego grona osób, które zostały zaszczepione poza kolejką na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W rozmowie z Radiem Zet wyznał, że może zostać wolontariuszem na oddziałach covidowych.

Wiktor Zborowski będzie wolonratiuszem na oddziale covidowym?Wiktor Zborowski będzie wolonratiuszem na oddziale covidowym?Źródło: AKPA, fot: Kurnikowski
dscwbht
dscwbht

O szczepieniach poza kolejką na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym jest głośno już od kilku dni. Kiedy opinia publiczna dowiedziała się, że niektórzy celebryci nienależący do tzw. grupy "0" dostali szczepionkę na COVID-19, wybuchła afera. Minister zdrowia Adam Niedzielski zasugerował, że tacy ludzie powinni "poczuć odpowiedzialność" i pomagać na oddziałach covidowych.

Na słowa ministra zdrowia zareagował Wiktor Zborowski, który znalazł się wśród osób zaszczepionych poza kolejką. - Trzeba to zrobić. Uważam, że to dobry pomysł. W razie czego wyrażę zgodę - stwierdził aktor. Co jeszcze powiedział?

Wiktor Zborowski zabrał głos. Będzie wolontatiuszem na oddziale covidowym?

Gwiazdor dodał, że nie chciałby, żeby wolontariat na oddziale był traktowany jako kara. - Tylko bym chciał, żeby to nie było traktowane jako kara, bo to nie jest kara. Bo w całej tej awanturze moje intencje były czyste - podsumował. Wiktor Zborowski zdradził również, że rozmawiał z Krzysztofem Materną, który podziela zdanie aktora.

dscwbht

Adam Niedzielski wyjawił dziś, że osoby, które zostały zaszczepione poza kolejką, były zgłaszane jako personel niemedyczny szpitala Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. - To były osoby, które w żaden sposób nie są związane ze szpitalem, były zgłaszane na liście, gdzie byli zgłaszani pracownicy niemedyczni Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego - wyjawił.

- Te osoby były zgłoszone 28 grudnia, czyli na dzień przed rozesłaniem przez NFZ wytycznych, które dopuszczały możliwość osób spoza ściśle zdefiniowanego personelu medycznego, zatrudnionego w szpitalu. Ale te wyjątki miały dotyczyć bądź to rodzin medyków, bądź pacjentów, którzy są w szpitalu - podsumował minister.

Zobacz także: Afera szczepionkowa – złota "18-tka"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dscwbht
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dscwbht