Trwa ładowanie...

Winslet, Dammon i Ehle apelują do zagrożonych koronawirusem: "Nie lekceważ zaleceń. Nieważne, jak młody jesteś"

Gwiazdy filmu "Contagion. Epidemia strachu" zjednoczyły siły i nagrały w swoich domach apele do fanów. Aktorzy, którzy w 2011 r. spotkali się na planie produkcji o lekoopornym wirusie, dodają fanom otuchy i proszą o potraktowanie zaleceń naukowców poważnie.

Winslet, Dammon i Ehle apelują do zagrożonych koronawirusem: "Nie lekceważ zaleceń. Nieważne, jak młody jesteś"Źródło: Materiały prasowe
dsola1y
dsola1y

Matt Damon, Laurence Fishburne, Kate Winslet i Jennifer Ehle połączyli siły z naukowcami z Mailman School of Public Health na Uniwersytecie Columbia i we współpracy z placówką stworzyli cztery filmiki nakręcone w domu. Wszystkie zawierają porady, jak zachować zdrowie i spokój w tym trudnym czasie, gdy koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie.

Zobacz wideo:

"Umyj ręce, jakby od tego zależało twoje życie. W tej chwili jest to szczególnie ważne” - prosi Kate Winslet w swoim krótkim materiale filmowym.

dsola1y

"Wiem, że to trudne i przerażające, ale jeśli mydło i woda oraz słuchanie porad naukowców mogą uchronić ciebie i twoich bliskich, to musimy zacząć się starać. Już teraz. Właśnie w tym momencie" - dodała z powagą, pokazując w jaki sposób należy myć dłonie.

Zobacz wideo:

Jennifer Ehle w filmie "Contagion. Epidemia strachu" zagrała epidemiologa, który próbuje wynaleźć lek na wirusa. Aktorka apeluje do fanów, by ci nie dali się zdominować plotkom i społecznej propagandzie. Najważniejsze, co możemy zrobić w tym momencie, to zjednoczyć siły i cierpliwie czekać.

"Słuchajmy naukowców. Ich dane są spójne i rzetelne. Wszyscy czekamy na lekarstwo lub szczepionkę. Musimy być w tym razem" - prosi w nagranym przez siebie materiale.

Zobacz wideo:

"To nie film. To prawdziwe życie. Nie mam podstaw wierzyć, że mój system immunologiczny mógłby sobie poradzić z wirusem. Ty też nie możesz być tego pewnym, nieważne, jak młodą osobą jesteś" - przestrzegł Matt Damon.

dsola1y

Choć przedłużająca się kwarantanna może zachęcać do wyłamywania się ze spędzania czasu po kryjomu w większych grupach, aktor mówi:

"Nareszcie masz czas, by móc posiedzieć przed telewizorem lub popatrzeć w swój telefon. Wykorzystaj to" - zachęcał młodych ludzi.

I my również do tego apelu się przyłączamy!

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dsola1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsola1y